Naga MarketsSiedziba Banku AngliiWedług Billa Divineya, starszego ekonomisty w ABN AMRO, oczekiwania rynku na obniżkę stóp procentowych o 25 pb na spotkaniu Banku Anglii w dniu 30 stycznia wzrosły obecnie do ponad 50 procent z zaledwie 5 procent w poprzednim tygodniu. Natomiast analitycy z grupy bankowej UOB sugerują dalszy spadek pary GBPUSD w rejon grudniowych minimów 1,28 USD.


Zobacz również: Brexit: Kolejny burzliwy rok, nowy prezes BoE wznowi QE, kurs GBPUSD – oceniają duże banki

BoE: Poprawa PMI prawdopodobnie zapobiegłaby obniżce w styczniu – ABN AMRO

Wzrost szans na obniżkę nastąpił po weekendowych komentarzach członka RPP Gertjana Vlieghe’a, który sugerował, że popiera obniżkę w najbliższym czasie, chyba że nastąpi „natychmiastowa i znacząca poprawa” danych. Wskazał na dane makro, które mają się pojawić pod koniec miesiąca, prawdopodobnie odnosząc się do wstępnych wskaźników PMI, które mają się ukazać 24 stycznia, jako kluczowe czynniki wpływające na decyzję BoE – napisano w raporcie.

Gołąb symbolizujący luzowanie banku centralnegoEksperci zauważają, iż Vlieghe opowiadając się za krótkoterminowym cięciem, dołącza do dwóch innych gołębi (Carney i Tenreyro), którzy zasygnalizowali chęć łagodzenia, w zależności od tego, jak szybko zaufanie wróci do gospodarki, a także dwóch innych członków RPP, którzy już wcześniej głosowali za cięciem (Saunders i Haskell). Podczas gdy ogólne podejście RPP wyraźnie zmieniło się na łagodniejsze, istnieją oznaki, że zaufanie może powrócić do tego stopnia, że ​​rzeczywiście powstrzymałoby to BoE przed cięciem.

W szczególności zaufanie przedsiębiorstw mierzone w badaniu Deloitte przeprowadzonym przez dyrektorów finansowych wzrosło najbardziej w 11-letniej historii badania. Podczas gdy ta miara zaufania ma tendencję do niedoszacowania, kierunkowo historycznie porusza się wraz z PMI w synchronizacji. Sugeruje to znaczną poprawę wskaźników PMI w styczniu, które naszym zdaniem prawdopodobnie wystarczyłyby, aby RPP mogła utrzymać stopy na niezmienionym poziomie – dodano.

Co więcej, analitycy nadal oczekują względnie stłumionego wzrostu w Wielkiej Brytanii w 2020 r., przy czym niepewność prawdopodobnie będzie miała negatywny wpływ na nastroje przedsiębiorców w dalszej części roku, gdy zbliżamy się do końca okresu przejściowego Brexitu oraz przy braku znaczących postępów w kierunku zawarcia umowy handlowej z UE.

Szukasz informacji o rekomendacjach banków na Forex? Sprawdź nasz cotygodniowy raport o dużych bankach. Pobierz raport!
73.2% detalicznych kont CFD traci pieniądze.

Kurs GBPUSD ryzykuje spadkiem do 1,2900 – UOB

Kabel” pozostaje pod presją sprzedających i może spróbować przetestować okolicę 1.2900 w najbliższych tygodniach, zasugerowali stratedzy walutowi z Grupy UOB.

Następne 1-3 tygodnie: Nasza poprzednia retoryka była taka, że ​​GBP „ryzykuje przekroczenie dolnej granicy konsolidacji 1,3000 – 1,3300”. W ciągu nocy (13 stycznia) GBP przekonująco przebił poziom 1,3000 i osiągnął najniższy poziom 1,2961 przed zamknięciem na poziomie 1,2987. Narastanie presji na spadek oznacza, że ​​GBP jest gotowy na dotarcie do grudniowych minimów w okolicach 1.2900. Ogólnie rzecz biorąc, oczekujemy, że GBP pozostanie pod presją podaży z oporem na poziomie 1,3065, a silne zamknięcie powyżej 1,3130 „zneutralizuje” obecną presję spadkową – podsumowano.

Zobacz również: Funt ucierpi, a BoE nie zmieni polityki w 2020 roku – prognoza Nordea Markets

Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingviewcom


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here