Naga MarketsKurs funta szterlinga silnie wzrósł po tym, jak stopa bezrobocia w Wielkiej Brytanii pozostała w listopadzie na rekordowo niskim poziomie, osłabiając argument za rychłą obniżką stóp procentowych przez Bank Anglii. Szterling uległ aprecjacji w stosunku do wszystkich konkurentów z grupy G10, ponieważ dzisiejsze dane z rynku pracy w Wielkiej Brytanii zakończyły serię słabych danych ekonomicznych. W reakcji na te wydarzenia rynki pieniężne zmniejszyły oczekiwania, że Bank Anglii obniży koszty finansowania zewnętrznego 30 stycznia do około 65 procent, w porównaniu z 67% w poniedziałek.


Zobacz również: Zmienność funta eksploduje na przełomie stycznia/lutego. BoE obniży stopy dwukrotnie – Rabobank

Funt ulega aprecjacji, gdy inwestorzy szukają kluczowych wskaźników przed decyzją BoE

Siedziba Banku AngliiRozczarowujące informacje i fala gołębich komentarzy ze strony polityków w ostatnich tygodniach podsyciły spekulacje, że Bank Anglii będzie działać na rzecz pobudzenia gospodarki. To w połączeniu z obawami przed trudnymi rozmowami handlowymi z Unią Europejską i zanikającym optymizmem po decydującym zwycięstwie wyborczym konserwatystów w grudniu sprawiło, że funt był silnie wyprzedawany. Jednak dzisiejszy odczyt wydaje się zmniejszać presję na BoE.

Rynek pracy radzi sobie lepiej niż oczekiwano, co potwierdziło prognozy oczekujące wzrostu po wyborach. Jednak jest mało prawdopodobne, aby jeden pozytywny wynik zdecydował czy BoE dokona obniżki – powiedział Lee Hardman, strateg w MUFG Bank Ltd.

Inwestorzy bacznie obserwują zbliżające się odczyty indeksów menedżerów, które są wskaźnikiem wybiegającym w przyszłość i mogą lepiej zobrazować kolejne kroki banku centralnego. Kluczowe będą również raporty agentów BoE, międzynarodowej sieci, która prowadzi poufne rozmowy z firmami i organizacjami społecznymi.

Wszyscy wciąż patrzą na piątkowe wskaźniki PMI. Funt odbija się, co może sugerować, że inwestorzy zmniejszyli swoje oczekiwania względem styczniowej obniżki – powiedział Valentin Marinov, strateg w Credit Agricole SA.

Wtorkowe dane o zatrudnieniu wzmacniają argument dla tych, którzy twierdzą, że rynek posunął się za daleko w wycenie obniżek BoE. Morgan Stanley spodziewa się, że stopy procentowe pozostaną w tym roku na niezmienionym poziomie, i uważa, że ​​jeśli nastąpi obniżka, będzie to „jedno posunięcie i gotowe”.


Czy chciałbyś handlować prawdziwymi akcjami i futures z dźwignią?
SPRAWDŹ NAS

Kurs funta wzrasta drugi dzień z rzędu i oddala się od poziomu 1,30 USD

Notowania pary walutowej GBPUSD kontynuują impuls wzrostowy od początku tygodnia i wzrastają we wtorek o 0,35 procent do godziny 13:30. Jeśli kupującym uda się przebić zeszłotygodniowe maksimum 1,3120 będzie to oznaczało wybicie z formacji trójkąta górą, co może doprowadzić do kolejnej fali aprecjacji brytyjskiej waluty z celem na zeszłorocznego maksimum 1,3520. Z drugiej strony ponowny spadek poniżej psychologicznego poziomu 1,30 umożliwi test ważnej strefy wsparcia 1,2750 – 1,2780.

Zobacz również: Brexit wchodzi w najtrudniejszą fazę negocjacji. Wielka Brytania i UE zakasają rękawy

Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingviewcom


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here