Bank Anglii rozważa wprowadzenie kryptowaluty, twierdzi szef instytucji Bailey

Prezes BoE przewiduje, że wprowadzenie cyfrowej waluty to kwestia lat.

Naga MarketsBank Anglii rozważa wprowadzenie kryptowaluty, twierdzi szef instytucji BaileyBank of England poważnie rozważa możliwość wprowadzenia cyfrowej waluty zabezpieczonej przez bank centralny. O potencjalnej implementacji takiego rozwiązania w  poniedziałek wypowiedział się szef centralnego banku Wielkiej Brytanii, Andrew Bailey.

  • W poniedziałek w webinarze szef BoE zapowiedział prace banku nad cyfrowymi walutami.
  • Bank of England przewodzi projektowi szeregu banków centralnych nad cyfrowym pieniądzem.
  • Cyfrowe waluty miałyby być zabezpieczane przez banki centralne.

Bank of England pracuje nad cyfrową walutą

– Przyglądamy się możliwości stworzenia przez Bank of England cyfrowej waluty – stwierdził Andrew Bailey.

Te artykuły również Cię zainteresują
Komentarz ze strony szefa BoE wybrzmiewa tym mocniej, że Bank of England sześć miesięcy temu zapowiedział, że będzie przewodzić grupie najważniejszych banków centralnych świata, które miałyby współpracować w badaniach nad cyfrowymi walutami i możliwościami jej implementacji w ramach projektu związanego z CBDC – central bank digital currencies (cyfrowe waluty banków centralnych).

We wspomnianej grupie banków są także m.in.: Europejski Bank Centralny, Bank of Canada, Sveriges Riksbank i Szwajcarski Bank Narodowy. Rangę sojuszu podkreśla istotne zaangażowanie w projekt Banku Rozrachunków Międzynarodowych.

Będziemy się temu przyglądać bliżej, ponieważ cyfrowa waluta może mieć olbrzymie skutki dla systemu płatności i społeczeństwa. Myślę, że w przeciągu kilku lat obierzemy kurs w kierunku jakiegoś rodzaju cyfrowej waluty – dodał.

Zobacz również: Bitcoin z najniższą zmiennością od 3 lat. Możliwe, że to zapowiedź spadków.

Jednakże Bailey zaznaczył jednocześnie, że mimo, że prace nad projektem cyfrowej waluty nie zostały przerwane przez pandemię, to wprowadzenie cyfrowych walut to perspektywa na przyszłe lata, a nie miesiące.

Cyfrowa waluta będzie bardzo ważną kwestią. Mam na dzieje, że tak się stanie, bo to będzie oznaczać, że pandemia Covid-19 jest już daleko za nami. – podsumował Bailey.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here