Naga MarketsKurs funta ponad 1,30 USD. BoE pyta banki o ujemne stopy procentoweBank Anglii (BoE) ogłosił w poniedziałek, że wysłał pismo z pytaniem do banków działających w kraju, czy byłyby gotowe wdrożyć zerowe lub ujemne stopy procentowe w związku z kryzysem gospodarczym wywołanym pandemią koronawirusa. Tymczasem, kurs funta do dolara testuje kluczowy opór w okolicach 1,30 USD.

  • Ujemne stopy procentowe niosą ze sobą konsekwencja dla banków
  • BoE chce poznać, co banki sądzą na temat negatywnych stóp procentowych 
  • Funt utrzymuje się ponad poziomem 1,30 USD

Ujemne stopy procentowe BoE

– Zdajemy sobie sprawę, że ujemne stopy procentowe mogą mieć szersze konsekwencje dla działalności Twojej firmy i klientów. Bank i PRA [Urząd Regulacji Ostrożnościowych] rozważą szersze implikacje biznesowe, w tym stabilność finansową, bezpieczeństwo i kondycję autoryzowanych firm i wpływ na szerzej pojętą gospodarkę – czytamy w liście.

Zobacz też: Wyznaczanie wsparcia oporu powinno być łatwe. Te kroki Ci w tym pomogą

– Twoja [banku] odpowiedź pomoże zapewnić, że Bank i PRA będą dokładnie i wszechstronnie rozumieć wszelkie potencjalne problemy i ryzyka związane z operacyjnym wdrożeniem zerowej lub ujemnej stopy bankowej – czytamy dalej.

Posunięcie to nastąpiło po tym, jak główny ekonomista BoE Andy Haldane powiedział niedawno, że żaden z warunków wprowadzenia ujemnych stóp procentowych nie został jeszcze spełniony i zbagatelizował możliwość skorzystania z takiego narzędzia w najbliższym czasie.

Kurs funta dalej testuje opór wokół 1,30 USD

Notowania funta szterlinga podczas ostatniej sesji minionego tygodnia umocniły się do do dolara aż o 0,84 proc. ustanawiając maksima na poziomie najwyższym od miesiąca. Dziś para walutowa GBP/USD znalazła się jeszcze wyżej, ale zyski zostały już oddane i cena wróciła do strefy oporu.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.

Jeśli opór wokół poziomu 1,3000 USD zostanie utrzymany, cena może korygować ostatni wzrost. Najbliższe lokalne wsparcie przy tym scenariuszu znajdziemy w pobliżu 1,2860

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here