Naga MarketsKurs funta GBP/USD najwyżej od 12. tygodni. Bank Anglii powinien porzucić cel inflacyjnyZespół ekspertów Policy Exchange zaapelował o porzucenie celu inflacyjnego wyznaczonego przez Bank Anglii (BoE) na rzecz wzrostu. Eksperci, a wśród nich Gerard Lyons, pretendent na stanowisko gubernatora BoE po Marku Carney’u uważają, że brytyjska gospodarka będzie potrzebowała większego wsparcia. Kurs funta w relacji do dolara (GBP/USD) umacnia się 7. sesję z rzędu i znalazł się dziś na poziomach obserwowanych ostatnio 12 marca br.

  • Eksperci uważają, że cel inflacyjny Banku Anglii powinien zostać zastąpiony na rzecz wzrostu
  • Wskazane są także cięcia podatków oraz zwiększenie poziomu pożyczek
  • Kurs funta zbliżył się dziś do poziomu 1,27 USD 

4 proc. PKB zamiast 2-procentowej inflacji BoE

Negatywne skutki koronawirusa doprowadziły do załamania światowych gospodarek, w tym brytyjskiej. Zespół ekspertów Policy Exchange z Wielkiej Brytanii zastanawia się jak poradzić sobie z obecnymi problemami.Według raportu przedstawionego przez ekspertów, cel inflacyjny BoE wynoszący 2 proc. należy zastąpić celem polegającym na zwiększeniu nominalnego produktu krajowego brutto (PKB) o 4 proc. rocznie. Ma to na celu ochronę przed wyższą inflacją w czasie ożywienia i ochronę przed słabszym popytem w czasie dekoniunktury. Towarzyszyć powinny temu środki kontroli krzywej dochodowości, aby utrzymać 10-letnie stopy zbliżone do zera.

Ponadto, eksperci wzywają do tymczasowych cięć podatków od wartości dodanej i opłat od nieruchomości. Wielka Brytania powinna także tolerować wyższe poziomy pożyczek, aby sfinansować wydatki na infrastrukturę.

– W obecnym klimacie gospodarczym niskiej inflacji, rentowności i stóp procentowych istnieje dla Wielkiej Brytanii szerokie pole do wdrożenia pokaźnej antycyklicznej polityki pieniężnej i fiskalnej. Wysoki poziom zadłużenia jest w tym kontekście finansowany i zaciskanie pasa nie jest potrzebne – napisano w raporcie Policy Exchange.

Kurs funta tuż pod 1,27 USD

Notowania funta szterlinga w relacji do dolara dotarły w tym tygodniu do kluczowej strefy oporu w obrębie 1,2620. Na razie para walutowa GBP/USD na zamknięciach sesji pozostawała pod tym obszarem, co wskazuje na jego respektowanie.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych. Sprawdź warunki brokera.
Wykres dzienny pary walutowej GBP/USD

Zobaczymy jak zakończy się dzisiejsza sesja oraz cały tydzień handlowy. Jeśli kurs funta skutecznie wybije opór, to po pokonaniu okrągłego poziomu 1,27 USD kupujący będą musieli się zmierzyć z obszarem przy 1,2760.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here