Naga Markets

Kurs dolara z lekkim cofnięciem. Bank Anglii poprawił dzisiaj nastrojeWprawdzie ruch BOE nie pomoże zbytnio funtowi i najpewniej też na rynkowi długu (gdyż powrót do zakupów obligacji będzie ograniczony czasowo i limitowany – do 14 października), to jednak w krótkim terminie rynki, które stanęły dzisiaj nad przepaścią, potraktowały to jako dobrą monetę. 

Kurs dolara zaczyna korektę?

Futures na S&P500 wydźwignęły się do góry ponad naruszone wsparcie z czerwca b.r. przy 3638 pkt., a EURUSD powrócił ponad 0,9550 i 0,9600. Odbicie widoczne jest też na innych aktywach i surowcach. Ruch BOE na rynku długu dał też pretekst do korekty na rentownościach innych obligacji (10-letnie USA zawróciły poniżej 4,0 proc.) i jest to jeden z powodów tłumaczących dlaczego rynki złapały dzisiaj oddech. Czy na długo?

Na koszyku dolara mamy lekkie cofnięcie od szczytu, ale nadal tygodniowa świeca jest wzrostowa, a wykres tygodniowy przypomina hiperbolę. Teoretycznie może ona zapowiadać mocniejszą kontrę podaży w każdym momencie, ale trudno obecnie znaleźć fundamentalne przesłanki do zmiany trendu na dolarze.

Wykres tygodniowy FUSD
Wykres tygodniowy FUSD

Inna sprawa, że raczej nie odbędzie się to przez odwrócone “V” w schemacie hiperboli ze względu na brak negatywnych dywergencji na tygodniowych układach.

Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny EURUSD

W przypadku EURUSD dzisiejsze odreagowanie do 0,96 można uznać za sukces koncepcji zakładającej jakąś konsolidację pomiędzy 0,9550 a 0,9860 na jakiś czas (nawet kilkanaście dni, lub dłużej). W krótkim terminie euro może być wrażliwe na szacunki inflacji za wrzesień – jutro z Niemiec, a w piątek dla całej strefy euro. Mogą one podbić wątek podwyżki stóp przez ECB, chociaż ruch o 75 punktów baz. w końcu października jest już w dużej mierze zdyskontowany.

Autor poleca również:

XTB


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułSrebro odbija w obliczu osłabienia dolara
Następny artykułGrupa Esotiq & Henderson zwiększa przychody w I półroczu
Główny analityk walutowy w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska S.A. Ekspert w dziedzinie tematyki związanej z rynkiem FX – swoje długoletnie doświadczenie zdobywał pracując w czołowych domach maklerskich w Polsce (z DM BOŚ związany od 2009 r.), prywatnie inwestor giełdowy (choć z przerwami) od 1994 r. Zdobywca szeregu nagród na najlepiej typującego analityka (Puls Biznesu), ceniony komentator bieżących wydarzeń w ogólnopolskich mediach. W DM BOŚ publikuje cykliczne raporty dotyczące sytuacji rynkowej (m.in. Tygodnik FX), prowadzi też cotygodniowe, poniedziałkowe webinary dla klientów biura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here