Naga Markets
Andrew Bailey, szef BoE

Brytyjski dziennik Financial Times donosi, że Bank Anglii prawdopodobnie opóźni planowaną na 31 października br. sprzedaż obligacji rządowych w ramach tzw. programu zacieśniania ilościowego po tym, jak rządowy plan fiskalny został “spartaczony”, co spowodowało poruszenie na rynkach finansowych.

BoE odroczy sprzedaż obligacji 

Bank Anglii posiada prawie 840 miliardów funtów (956 miliardów dolarów) pakietów giltów, czyli dłużnych papierów wartościowych emitowanych przez Bank Anglii w imieniu Skarbu Jego Królewskiej Mości, które wzrosły podczas luzowania ilościowego wdrożonego w celu stymulowania gospodarki przez globalny kryzys finansowy i pandemię.

Bank centralny zapowiedział, że w ciągu najbliższego roku zamierza zrealizować około 80 mld funtów aktywnej sprzedaży. Choć nie jest to duża kwota, analitycy obawiali się, że będzie to sygnał dla rynków, które już zmagają się z brakiem zaufania inwestorów i pogorszeniem płynności.

Kolejne odroczenie byłoby najnowszym sygnałem, że bank centralny jest zaniepokojony stanem rynku obligacji w następstwie runu na brytyjskie giltsy po nieudanym planie fiskalnym premier Liz Truss.

Opóźnienie zacieśnienia ilościowego, wraz z odwróceniem polityki fiskalnej przez rząd Wielkiej Brytanii, może przynieść ulgę funduszom emerytalnym, które starały się zarządzać swoją ekspozycją na spadek wartości obligacji.

– Cofnięcie się BOE w sprawie QT to mile widziana ulga, ale problemy są głębsze – powiedział Patrick Bennett, strateg w Canadian Imperial Bank of Commerce dodając, że pomimo wszelkich zmian zachodzących na miejscu, mamy do czynienia z utratą zewnętrznego zaufania do giltów i GBP, które nie zostanie łatwo odzyskane.

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

XTB

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułOd managera do inwestora – Wywiad z Robertem Ługowskim, założycielem COBIN Angels
Następny artykułREPO MAN ujawniony przez Games Box. To polska gra RPG o komorniku
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Redaktor naczelny Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019 oraz Analityk Roku 2017, 2018 oraz 2021. To także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport, który za swoje analizy został wyróżniony statuetką Nexusa w kat. Analityk Roku 2019.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here