Naga Markets

Bank Anglii ponownie interweniuje na rynkach obligacji!Bank Anglii interweniował na rynkach obligacji drugi dzień z rzędu we wtorek i ostrzegł przed „istotnym ryzykiem” dla stabilności finansowej Wielkiej Brytanii. Brytyjski bank centralny zapowiedział, że do piątku rozszerzy swoje awaryjne zakupy obligacji o obligacje indeksowane – obligacje ze stopą oprocentowania kredytów powiązaną z inflacją – w celu przywrócenia uporządkowanych warunków rynkowych. To już druga próba uspokojenia rynków przez bank już w tym tygodniu.

Brytyjski Bank centralny próbuje uspokoić rynki!

BOE podwoił swoje zakupy papierów wartościowych do 10 miliardów funtów dziennie w poniedziałek w ostatnim tygodniu swojego programu skupu obligacji. Nie przyniosło to jednak pożądanego efektu, ponieważ rentowność 30-letniej loszki podskoczyła o 29 punktów bazowych do 4,677%.

Zobacz również: MadMind Studio zarobił w II kwartale 2,6 mln zł netto z tytułu sprzedaży gier! Analiza akcji.

„Na początku tego tygodnia nastąpiła dalsza znacząca przecena długu rządu Wielkiej Brytanii, w szczególności obligacji indeksowanych. Dysfunkcje na tym rynku i perspektywa samowzmacniającej się dynamiki „wyprzedaży ognia” stanowią istotne zagrożenie dla stabilności finansowej Wielkiej Brytanii” – powiedział BOE we wtorek.

Po raz pierwszy bank zainterweniował 28 września, kiedy ogłosił działania zmierzające do zakupu obligacji o dłuższym terminie zapadalności po tym, jak rentowność poszybowała w górę. Pakiet obniżek podatków i środków wydatkowych kanclerza Kwasiego Kwartenga wystraszył rynki, pchając rentowność obligacji długoterminowych do najwyższych poziomów od 2007 roku.

Interwencja nastąpiła, gdy brytyjskie fundusze emerytalne – najwięksi nabywcy długoterminowego długu publicznego, stały się zagrożone stworzeniem pętli zagłady – aby sprostać wezwaniom do uzupełnienia depozytów zabezpieczających niektóre pożyczki krótkoterminowe, musiałyby sprzedać więcej długoterminowych obligacji.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker EXANTE oferujący dostęp DMA (Direct Market Access) do 50 światowych giełd akcji i ETF na jednym wielowalutowym rachunku.

Załóż bezpłatny rachunek inwestycyjny już teraz!

XTB

 

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: amica giełda | celon akcje kupno | notowania nasdaq | kryptowaluty ranking | kurs euro notowania | cd projekt akcje kupno | lotos akcje | polenergia giełda |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułKlabater pozyskał dwa nowe tytuły wydawnicze
Następny artykułBlok po 22 – 11 października 2022: EUR/USD, Ropa Brent
Ukończył Analitykę Gospodarczą na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Pracował jako analityk sprzedaży, asystent projektów. Posiada doświadczenie w projektach dla budownictwa i handlu detalicznego, a także Healthcare prowadzonych w Polsce i innych krajach (głównie w Europie Wschodniej). Specjalizuje się w analizie wielkości i struktury rynku oraz tworzeniu prognoz rozwoju z wykorzystaniem modeli ekonometrycznych. Od 8 lat pasjonuje się i inwestuje na GPW i NewConnect. Zwolennik analizy fundamentalnej. Nie rozstaje się z arkuszem notowań w godzinach 9-17.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here