Naga Markets
Analitycy Deutsche Banku oczekują, że Bank of England (BoE) podniesie w czwartek stopę procentową o 25pb do 0,75pb, obecnie rynek wycenia taki krok na 85%.


Podwyżka do 0,75pb z dotychczasowych 0,50pb byłaby pierwszą od listopada 2017 roku. Jeśli faktycznie by do tego doszło to stopa będzie wyższa od 0,5 po raz pierwszy od 2009 roku czyli od dołka kryzysu, oznaczałoby to również kontynuację polityki zacieśniania.

Źródło: ForexFactory

Analitycy banku zauważają, że wraz z decyzją o stopach procentowych BOE opublikuje również najnowsze prognozy gospodarcze dotyczące wzrostu PKB oraz inflacji. Ponadto, oczekuje się, że pan Carney przedstawi zaktualizowany punkt widzenia na stopę neutralną, która obecnie w Wielkiej Brytanii wynosi między 0,25%-0,50%.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułRopa wspina się powoli, aby spaść z hukiem? Raport surowcowy
Następny artykułCMC Markets oferuje kryptowaluty – teraz również klientom detalicznym
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here