Naga Markets

Siedziba Banku AngliiStawką na najbliższym posiedzeniu Banku Anglii (BoE) w przyszłym miesiącu jest coś więcej niż tylko podwyżka stóp procentowych. Jeśli BoE pociągnie za spust i podniesie stopy procentowe do 0,5%, byłaby to pierwsza podwyżka miesiąc po miesiącu (po grudniowej podwyżce) od 2004 roku. Otwarłoby to również drzwi do rozpoczęcia zmniejszania rekordowego bilansu poprzez zatrzymanie reinwestowania wygasłych obligacji. Chociaż wielkość podwyżek stóp jest dość łatwo prognozowana, to tak zwane zacieśnienie ilościowe jest obszarem niezbadanym, co rodzi pewne ryzyko dla funta szterlinga. Para GBP/USD silnie koryguje po ostatnich wzrostach i kurs spada poniżej 1,36.

  • Stopniowe zacieśnienie monetarne Banku Anglii będzie miało negatywne konsekwencje dla brytyjskiego rządu
  • Rentowności dziesięcioletnich obligacji skarbowych zbliżają się do poziomów niewidzianych od maja 2019 r.
  • We wtorek Wielka Brytania podała solidne dane z rynku pracy, co może zachęcić BoE do skupienia się na inflacji
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Wielka Brytania: Rynki wyceniają 90% szansę na podwyżkę BoE 3 lutego

Stopniowe zacieśnienie monetarne Banku Anglii będzie miało konkretne konsekwencje dla brytyjskiego rządu, stwarzając ryzyko gwałtownego wzrostu kosztów finansowania zewnętrznego, które niweczy plany kanclerza skarbu Rishi Sunaka dotyczące przywrócenia porządku w finansach publicznych.Rentowności dziesięcioletnich obligacji skarbowych zbliżają się do poziomów niewidzianych od maja 2019 r. i są o prawie 50 punktów bazowych wyżej od czasu podniesienia stóp procentowych przez BoE w grudniu.

We wtorek Wielka Brytania podała solidne dane z rynku pracy, co może zachęcić BoE do skupienia się na inflacji, która zmierza do najwyższego od 30 lat poziomu 6%. Rynki wyceniają 90% szansę na podwyżkę 3 lutego.

Zagadka QT (zacieśnianie monetarne, przeciwieństwo QE) jest problemem, z którym zmagają się politycy na całym świecie, w tym Rezerwa Federalna, która chce rozpocząć prace nad własnym bilansem jeszcze w tym roku.

W Wielkiej Brytanii koniec QE zrywa powiązanie między stymulacją BoE, a wydatkami rządowymi, w ramach których ten pierwszy został oskarżony o bezpośrednie finansowanie rządu. Od początku pandemii zakupy BoE były związane głównie z wydatkami kryzysowymi. Gdy stopa BoE osiągnie poziom 1%, który jest wyceniany na sierpień, bank stwierdził, że rozważy aktywną sprzedaż swoich obligacji.

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

XTB

Funt szterling (GBP) spada ze szczytów poniżej 1,36 USD

Notowania pary walutowej GBP/USD odnotowały silny impuls wzrostowy w drugiej połowie grudnia i na początku 2022 roku, co doprowadziło do testu lokalnego oporu 1,3750. W tym tygodniu presja kupujących ewidentnie ustąpiła wywołując korektę spadkową. We wtorek kurs spada poniżej 1,36 i znajduje się niedaleko strefy wsparcia 1,3520-1,3570. Dopóki cena utrzymuje się powyżej trend wzrostowy powinien być kontynuowany.

Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: enea notowania | prognoza dla dolara | kurs hrywny do złotówki | pko kurs | notowania złotego | pgnig cena akcji | giełda jsw |


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here