Naga MarketsSam Woods, dyrektor naczelny Prudential Regulation Authority (PRA) – regulatora usług finansowych w Wielkiej Brytanii – napisał w dniu wczorajszym list do prezesów instytucji finansowych, w którym ostrzega banki przed ekspozycją na aktywa kryptograficzne. Uważa on bowiem, że banki, towarzystwa ubezpieczeniowe i firmy inwestycyjne powinny podjąć kroki w celu zabezpieczenia się przed zmiennością rynku i potencjalnie ryzykownymi inwestycjami w przestrzeni kryptograficznej.


Ostrzeżenie zastępcy prezesa Banku Anglii koncentrowało się wyłącznie na samych tokenach, przypominając instytucjom finansowym, że na mocy przepisów PRA mają one obowiązki powiernicze.

“W swojej krótkiej historii kryptograficzne aktywa wykazywały wysoką niestabilność cen i względny brak płynności. Budzą one również obawy związane z niewłaściwym postępowaniem i integralnością rynku – wiele z nich wydaje się podatnych na oszustwa i manipulacje, a także na ryzyko prania pieniędzy i finansowania terroryzmu. Podejmowanie działalności związanej z aktywami kryptograficznymi może również wiązać się z ryzykiem utraty reputacji” – napisał Sam Woods w liście.

W piśmie tym stwierdzono również, że przedsiębiorstwa muszą również unikać podejmowania nadmiernego ryzyka, zapewnić dostęp do ekspertów w dziedzinie kryptograficznych aktywów oraz przeprowadzić badanie due diligence w odniesieniu do aktywów, którymi mogą chcieć handlować.

Dyrektor naczelny PRA zanegował również pomysł wykorzystania kryptowalut jako środka płatniczego. Uznał on bowiem, że waluty wirtualne nie są formą pieniądza i nie powinny być za taki uważane.

Blockchain jest przyszłością systemu finansowego

Mimo tak negatywnego stanowiska wobec walut wirtualnych, Woods pochylił się także nad technologią blockchain. Wskazał on, że technologia ta istnieje niezależnie od kryptowalut dlatego też “technologie kryptograficzne, na których opiera się wiele kryptowalut, mają znaczny potencjał, aby w dłuższej perspektywie czasowej poprawić wydajność i odporność systemu finansowego”.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTani cukier okazją do kupna?
Następny artykułO wykresach ani słowa: AUD/CAD, EUR/CHF, CAD/CHF
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here