Naga MarketsW podsumowaniu posiedzenia polityki pieniężnej, podczas którego Bank of England (Bank Anglii, BoE) zdecydował się utrzymać stopy na niezmienionym poziomie, decydenci polityczni instytucji ostrzegają, że negatywny wpływ Brexitu na gospodarkę Wielkiej Brytanii może być większy niż do tej pory zakładano, wpływając negatywnie na PKB i inwestycje. Kurs funta reaguje osunięciami kolejny dzień z rzędu.


Przedsiębiorcy tną wydatki, konsumenci coraz bardziej zaniepokojeni

W najnowszym raporcie prognostycznym Bank Anglii mocno obciął prognozy PKB dla 2019 roku z poziomu 1,7% do zaledwie 1,2%. W przypadku 2020 roku projekcje spadły z 1,7% do 1,5%. Jak przyznaje bank „niepewność wzrasta”, co jest powodem najsilniejszej obniżki dotychczasowych założeń gospodarczych od referendum z 2016 roku.

Reakcje rynków na decyzję BoE na żywo relacjonował również Comparic24.TV – gościem Adama Raka był Kamil Jaros, główny analityk Admiral Markets:


W reakcji na zredukowanie prognoz gospodarczych, kurs funta szterlinga silniej osuwa się kolejną sesję z rzędu i spada poniżej 1,29 w stosunku do dolara amerykańskiego.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here