Naga MarketsBank anglii kurs funta gbp usdBank Anglii (BoE) przygotowuje się do podjęcia znaczącego kroku w debacie na temat tego, czy ujemne stopy procentowe powinny być wykorzystywane do stymulowania dotkniętej koronawirusem gospodarki Wielkiej Brytanii. Kurs funta (GBP/USD) nadal porusza się w wąskim zakresie.

  • Bank Anglii prowadził konsultacje ws. ujemnych stóp procentowych
  • Rynki nie sądzą, by kluczowa stop procentowa spadłą poniżej 0 proc.
  • Decyzja Banku Anglii zapadnie w czwartek, 4 lutego br.

Ujemne stopy procentowe raczej nie prędko

BoE już od jakiegoś czasu prowadził konsultacje w sprawie obniżenia kosztów finansowania zewnętrznego poniżej zera. W tym tygodniu mają zostać opublikowane wyniki aż 160 odpowiedzi z tych konsultacji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Gubernator Andrew Bailey ma ciężki orzech do zgryzienia rozważając, jak wyciągnąć Wielką Brytanię z najgorszego kryzysu od trzech stuleci. Z jednej strony, decydenci BoE chcą utrzymać koszty zadłużenia na niskim poziom. Z drugiej natomiast, banki twierdzą, że takie eksperymenty monetarne wywracają biznes do góry nogami i niszczą system finansowy.

Rynki na razie nie spodziewają się wprowadzenia ujemnych stóp procentowych. Bank Anglii może natomiast dołożyć to narzędzie do arsenału środków gotowych do wykorzystania.

– Nie sądzę, aby powiedzieli, że wprowadzenie ujemnych stóp procentowych jest nieuchronne – powiedziała Elizabeth Martins z HSBC Holdings Plc. Ekonomistka uważa jednak, że gdyby BoE wykluczył taką możliwość, mogłoby to poskutkować wyższymi efektywnymi stopami rynkowymi. To z kolei mogłoby przeszkodzić bankowi w przywróceniu wzrostu.

Decyzja Banku Anglii zapadnie w czwartek, 4 lutego br. Wtedy też poznamy kwartalną prognozę banku. Ekonomiści są zdania, że BoE utrzyma kluczową stopę procentową na poziomie 0,1 proc. W tej sytuacji kluczowym narzędziem do stymulowania gospodarki byłoby luzowanie ilościowe.

Kurs funta (GBP/USD) rośnie o 0,35 proc.

Notowania funta szterlinga w relacji do dolara amerykańskiego utrzymały się w ubiegłym tygodniu ponad dynamicznym wsparciem w postaci 20-dniowej średniej kroczącej. Jak widać na wykresie dziennym poniżej, para walutowa GBP/USD na zmianę rosła i traciła poruszając się w zasadzie bokiem.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych. Sprawdź warunki brokera.

Trend na funcie pozostaje wzrostowy, a zatem istnieje większe prawdopodobieństwo wybicia w górę. Celem przy tym scenariuszu byłaby strefa w okolicach poziomu 1,38 USD.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: funt online | cena złotego | giełda akcje | zlotowki | kryptowaluty informacje | akcje spółek giełdowych |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here