Naga MarketsSiedziba Banku AngliiAnalitycy z Royal Bank of Scotland (RBS) przedstawili swój krótki pogląd na zbliżające się spotkanie w sprawie polityki pieniężnej Banku Anglii i wskazali na rosnące oczekiwania rynku co do obniżki stóp procentowych. Podobnego zdania są eksperci z TD Sercurities. Z kolei analitycy UOB dostrzegają wzrost pary walutowej GBPUSD do poziomu 1,32 USD z potencjałem do dalszej aprecjacji funta.


Bank Anglii: Obniżka stóp 30 stycznia wygląda na wyraźną możliwość – RBS

Gwałtowny spadek o 0,3% w ciągu miesiąca oznacza, że ​​PKB w Wielkiej Brytanii jest bliskie zatrzymania. Całkowita produkcja wzrosła o 0,1% w ciągu trzech miesięcy do listopada 2019 r. Jeśli PKB za grudzień również spadnie to będzie oznaczało spadek w całym czwartym kwartale, co zbliży Wielką Brytanie do recesji – napisano w raporcie.

Eksperci wskazują, że konsumenci byli główną przyczyną wzrostu gospodarczego w Wielkiej Brytanii w ubiegłym roku, więc grudniowy spadek sprzedaży detalicznej jest szczególnie rozczarowujący. Ilość zakupiona w grudniu była aż o 0,6% niższa niż w listopadzie. Sprzedaż w całym czwartym kwartale spadła o 1% w stosunku do trzeciego kwartału, a teraz mija piąty miesiąc bez żadnego wzrostu.

Dopiero gdy zaczniesz porównywać obecne odczyty do 2018 r., obraz stanie się nieco lepszy, pokazując wzrost o 1,6%. Presja inflacyjna zmniejszyła się nieoczekiwanie w grudniu, a CPI w Wielkiej Brytanii spadło do najniższego od trzech lat poziomu 1,3% r/r – dodano.

W raporcie wskazano również, że spadek wynikał z usług, które spadły z 2,5% r/r w listopadzie do 2,1% r/r.. co oznacza aż dwudziestomiesięczne minimum.

Z drugiej strony inflacja towarów konsumpcyjnych ustabilizowała się na poziomie 0,6% r/r, chociaż ceny benzyny znów rosną. Zmniejszenie inflacji usług sugeruje spowolnienie gospodarki. Uważamy, że RPP BoE wyostrzy włócznie i obniży stopy procentowe. Cięcie 30 stycznia wygląda na wyraźną możliwość. Rynki finansowe z pewnością tak uważają – podsumowano.

Oczekujemy obniżki stóp BoE pomimo odbicia w indeksach PMI – TD Securities

W raporcie TDS napisano: „oczekujemy obniżki stóp procentowych pomimo odbicia w indeksie PMI”.

Gołąb symbolizujący luzowanie banku centralnego Patrząc na normalną, historyczne reakcje BoE, według naszych obliczeń, bank zwykle wykazywałaby łagodność co najmniej przez ostatni rok. Większość słabych danych pochodziła z danych ankietowych, podczas gdy twarde dane utrzymywały się nieco lepiej niż sugerowałyby PMI i inne ankiety, dając możliwość BoE, by utrzymać stopy bez zmian. Skłaniamy się ku obniżce, choć prawdopodobieństwo wynosi około 50 procent – wskazano w raporcie.

Rozmowy traderów - Nowy cykl bezpłatnych webinarów o tradingu od praktycznej strony. Obejrzyj nagranie wideo z 5 spotkań z Mieczysławem Siudkiem, Grzegorzem Moskwą, Marcinem Wikingiem, Mariuszem Drozdowskim oraz Pawłem Szwajcarem. "Dowiedz się więcej i dołącz do nas!

Kurs GBPUSD: Rosnące zakłady na wyższy ruch – UOB

Oczekuje się, że „kabel” osiągnie poziom 1.3200 i dotrze do następnych oporów w kolejnych tygodniach, zauważyli stratedzy walutowi z Grupy UOB.

Następne 1-3 tygodnie: Naszą ostatnią retoryką było stwierdzenie, że „presja wzrostowa spadła, ale nadal istnieje niewielka szansa, że ​​GBPUSD może spaść poniżej 1,2955”. GBP kontynuował silny wzrost i osiągnął maksimum w wysokości 1,3153 w piątek. Oczekujemy wzrostu GBPUSD do 1,3220. Z drugiej strony najbliższe wsparcie wynosi 1,3000, a jedynie dalszy ruch do 1,2960 i jego przebicie oznaczałoby, że funt wrócił do trendu bocznego – podsumowano.

Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingviewcom


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here