Naga MarketsAndrew Bailey, szef BoE

Członkowie Komitetu Polityki Pieniężnej (MPC) Banku Anglii (BoE) jednogłośnie zdecydowali podczas grudniowego posiedzenia o utrzymaniu stóp procentowych na niezmienionym poziomie. Bank utrzymał także poziom zakupu obligacji korporacyjnych w wysokości 20 mld funtów i obligacji skarbowych za 100 mld funtów, a także opowiedział się za rozpoczęciem ogłoszonego wcześniej programu zakupu brytyjskich obligacji skarbowych o wartości 150 mld funtów, finansowanego z emisji rezerw banku centralnego, przy utrzymaniu docelowej wartości zapasów tych obligacji skarbowych na poziomie 875 mld funtów.

  • BoE nie zmienia stóp proc.
  • Kurs funta najwyżej od maja 2018 r.

Stopy proc. BoE bez zmian

Bank Anglii prowadzi swoją politykę monetarną tak, by wspierała ona osiągnięcie celu inflacyjnego w wysokości 2 proc. a także pomagała utrzymać wzrost gospodarczy i zatrudnienie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tymczasem, roczna inflacja CPI spadła w listopadzie br. do 0,3 proc. z 0,7 proc. raportowanego w październiku. Słabość ostatnich wyników odzwierciedla w dużej mierze bezpośredni i pośredni wpływ pandemii na gospodarkę. Przewiduje się, że inflacja CPI wzrośnie dość gwałtownie w kierunku celu na wiosnę.

Członkowie MPC zwracają także uwagę, że pojawienie się szczepionek przeciw koronawirusowi prawdopodobnie ograniczy ryzyko pogorszenia perspektyw gospodarczych.

W październiku PKB Zjednoczonego Królestwa wzrósł o 0,4 proc., pozostawiając go o 8 proc. poniżej poziomu z IV kwartału 2019 r.

Perspektywy dla gospodarki wciąż pozostają niezwykle niepewne. Zależy ona od rozwoju pandemii i środków podjętych w celu ochrony zdrowia publicznego, a także od charakteru nowych ustaleń handlowych między Unią Europejską a Zjednoczonym Królestwem. Będzie to również zależało od reakcji gospodarstw domowych, przedsiębiorstw i rynków finansowych na te zmiany – czytamy w komunikacie po posiedzeniu BoE.

Capital.com
Capital.com - handluj już od 80 PLN! SPRAWDŹ NAS

Kurs funta najwyżej od maja 2018 r.

Spoglądając na notowania pary walutowej GBP/USD zauważymy, ze kurs funta wybił w tym tygodniu powyżej technicznego oporu w wysokości 1,3450 USD i znalazł się na najwyższym poziomie od maja 2018 roku. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy testu okolic 1,3780 USD.

GBPUSD Weekly

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułVenture INC inwestuje w dewelopera znanych gier mobilnych
Następny artykułTen Square Games wycenione na 690 zł. Kurs w strefie wsparcia
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here