Naga MarketsSiedziba Banku AngliiW czasach, gdy służby medyczne i naukowcy starają się opanować pandemię koronawirusa SARS-CoV-2, rządy i decydenci polityczni mierzą się z poważnym kryzysem gospodarczym. Bank Anglii spodziewa się, że z powodu lockdownu Wielka Brytania może zmierzać w kierunku największego od ponad 300 lat załamania gospodarczego a jego gubernator oficjalnie przyznaje, że powrót do stanu sprzed pandemii może zająć Zjednoczonemu Królestwu więcej czasu niż pierwotnie zakładano.

  • Bank Anglii nie zamierza wprowadzać ujemnych stóp proc.

Ujemne stopy proc. mogłyby zaszkodzić bankom

Mimo fatalnych danych z brytyjskiej gospodarki, szanse na wprowadzenie przez Bank Anglii (BoE) w najbliższym czasie ujemnych stóp procentowych są raczej niewielkie.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Nie wydaje mi się, żeby to była perspektywa krótkoterminowa. Są praktyczne wyzwania, nawet jeśli myślałeś, że to słuszne, to nie stanie się to w najbliższym czasie – wskazał w rozmowie z Bloombergiem Andrew Hauser, dyrektor wykonawczy Bank of England ds. rynków.

Mimo, że Hauser nie jest członkiem Rady Polityki Pieniężnej (MPC) i nie ma głosu w sprawie poziomu stóp proc., to jednak jego komentarze pokrywają się z opiniami decydentów politycznych. Większość urzędników wskazuje, że BoE nie przewiduje obniżenia stóp proc. poniżej zera w najbliższym czasie.

Inwestorzy wyceniają obecnie utrzymanie ich powyżej zera przynajmniej do 2021 roku.

Hauser wskazuje, że ujemne stopy proc. mogłyby zaszkodzić bankom, które i tak już odczuwają skutki pandemii.

– To naturalne, jak powiedział gubernator, że powinniśmy zacząć przyglądać się, plusom i minusom dalszego obniżania stóp procentowych do zera lub ewentualnie do wartości ujemnych – powiedział Hauser dodając, że istnieją bardzo silne argumenty po obu stronach.

Kurs funta spadł o niemal 32 gr.

Kurs funta osłabia się w relacji do polskiego złotego niemal nieprzerwanie od miesiąca. Wskutek trwającej od początku maja br. deprecjacji funt potaniał o niemal 32 grosze osuwając się tym samym do najniższego poziomu od drugiej połowy marca br.

invest

Warto zwrócić uwagę, że spadki te zatrzymały się w okolicy technicznego wsparcia w wysokości 4,91 zł. Póki co nie pojawiła się tu jednak żadna sina reakcja popytowa wskazująca na potencjalne odrzucenie tego wsparcia.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs EUR/USD skacze po informacjach EBC
Następny artykułKurs euro rośnie nieprzerwanie od 9. dni! To najdłuższa wzrostowa seria od 16 lat
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here