Naga MarketsKurs funta powyżej 1,28 USD. Bailey (Bank Anglii) nie wyklucza ujemnych stóp procentowych
Andrew Bailey, szef BoE

Szef Banku Anglii Andrew Bailey powiedział wczoraj, iż nie wyklucza wprowadzenia ujemnych stóp procentowych, które mogłyby pomóc brytyjskiej gospodarce. Jednakże, kierowany przez niego Bank realistycznie ocenia wyzwania, jakie ujemne stopy procentowe będą stanowić dla systemu bankowego. Kurs funta (GBP/USD) traci dziś 0,3 proc.

  • Gospodarka radzi sobie lepiej niż oczekiwano, uważa Bailey
  • BoE nie brakuje amunicji do luzowania ilościowego
  • Notowania funta utrzymują się ponad poziomem 1,28 USD

BoE nie podjął jeszcze decyzji o wprowadzeniu ujemnych stóp procentowych

Gubernator BoE powiedział w przemówieniu na Queen’s University w Belfaście, że gospodarka radzi sobie nieco lepiej niż oczekiwano. Istnieją jednak oznaki wskazujące na to, że ożywienie może nie być tak silne w przyszłości. W III kwartale aktywność gospodarcza była o około 7 do 10 proc. niższa niż przed pandemią. Główne ryzyka to obecnie nieustępująca pandemia COVID, rozmowy w sprawie Brexitu oraz relacje na lini USA-Chiny.

Zobacz też: Wyznaczanie wsparcia oporu powinno być łatwe. Te kroki Ci w tym pomogą

Jeśli chodzi o politykę pieniężną, Bailey podkreślił, że „niezwykle ważne jest, aby Bank Anglii mógł używać wszystkich swoich narzędzi do wspierania gospodarki”. Bankowi centralnemu „nie brakuje amunicji do luzowania ilościowego” i może on również stosować forward guidance (instrukcje wyprzedające).

– Ujemne stopy procentowe są w zestawie narzędzi BoE, nie podjęto jeszcze decyzji, czy i kiedy ich używać – powiedział szef BoE.
– 
Nie wykluczamy stosowania ujemnych stóp procentowych, ale realistycznie podchodzimy do wyzwań związanych z depozytami bankowymi klientów detalicznych – dodał.

Kurs funta utrzymuje się ponad 1,28 USD

Notowania funta w relacji do dolara wróciły w poniedziałek ponad poziom 1,28 USD, gdzie utrzymują się do dziś. Wczoraj obserwowaliśmy nieco mniejszą zmienność, a cena pozostała w zakresie notowań z poniedziałku.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.

Dziś funt traci do dolara 0,3 proc., a dalsze spadki mogą doprowadzić do re-testu wsparcia przy 1,2750. Alternatywnie, wybicie nowych maksimów w tym tygodniu odsłoniłoby okrągły poziom 1,30 USD.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here