Naga MarketsSilniejszy dolar w ciągu ostatniego tygodnia przyczynił się do niemożności przebicia przez parę walutową poziomu oporu przy 1,37. Aktualizacja polityki Banku Anglii (BoE) będzie istotna dla określenia, czy niedawny wzrostowy trend na funcie szterlingu będzie trwał dalej w najbliższym czasie. W opinii ekonomistów MUFG Banku, wzrost „kabla” do poziomu 1,40 jest obecnie najbardziej prawdopodobnym scenariuszem.

  • Uczestnicy rynku ograniczyli oczekiwania na obniżki stóp przed spotkaniem Banku Anglii
  • Trzecia blokada przyniesie większy negatywny wpływ na wzrost na początku tego roku
  • BoE może obecnie zdecydować o przyspieszeniu tygodniowych zakupów z wyprzedzeniem od około 4,4 mld GBP tygodniowo

GBP/USD osiągnie poziom 1,40, jeśli BoE wykluczy obniżkę stóp – MUFG

Uczestnicy rynku ograniczyli oczekiwania na obniżki stóp przed spotkaniem, co pomogło podnieść kurs funta. Argument przemawiający za kolejnym nieuchronnym złagodzeniem polityki pieniężnej przez BoE został osłabiony przez niedawne porozumienie handlowe w sprawie Brexitu i odporność brytyjskiej gospodarki pod koniec ubiegłego roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Oczekuje się jednak, że trudniejsza trzecia blokada przyniesie większy negatywny wpływ na wzrost na początku tego roku. Może nadal zachęcić BoE do zapewnienia większej ilości bodźców do działania jako zabezpieczenie przed ryzykiem pogorszenia sytuacji – napisano w raporcie.

Oczekuje się, że Bank Anglii przedstawi plany dotyczące tygodniowego tempa zakupów luzowania ilościowego na pozostałą część tego roku. Bank centralny może obecnie zdecydować o przyspieszeniu tygodniowych zakupów z wyprzedzeniem od około 4,4 mld GBP tygodniowo, aby zapewnić większe wsparcie w najbliższym czasie. BoE ma również opublikować wyniki konsultacji z pożyczkodawcami na temat gotowości operacyjnej do ujemnych stóp w Wielkiej Brytanii.

Najbardziej zwyżkowy potencjalny wynik dla GBP miałby miejsce, gdyby Bank Anglii pozostawił kluczową stopę procentową na niezmienionym poziomie, a konsultacje z pożyczkodawcami dodatkowo osłabiają spekulacje na temat ujemnych stóp w najbliższym czasie. To może otworzyć drzwi do dalszych zysków GBP, podbijając kurs GBP/USD bliżej 1,4000 i zbijając kurs EUR/GBP do 0,8000. Istnieje również wyraźne ryzyko spadku wartości funta. Nie można całkowicie wykluczyć obniżenia stopy do 0,00% lub nawet do ujemnego terytorium, chociaż wydaje się teraz mniej prawdopodobne – podsumowano.

Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dolar notowania | cena akcji mercator medical | kurs eur/usd | euro |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here