Naga MarketsKurs funta rośnie o 1,35%. Bank Anglii nie wprowadzi na razie ujemnych stóp procentowychKurs funta silnie zyskuje podczas dzisiejszej sesji. W stosunku do dolara jest już 1,35 proc. i znalazł się ponad ważną strefą oporu. Jeszce niedawno pojawiały się spekulacje na temat wprowadzenia w Anglii ujemnych stóp procentowych. Główny ekonomista Banku Anglii (BoE) Andy Haldane zdementował jednak te pogłoski. Istotna dla funta była także informacja o ponad 32 mld funtów pożyczek udzielonych przedsiębiorcom przez brytyjski rząd.

  • Ujemne stopy procentowe są opiniowane przez Bank Anglii
  • Brytyjski rząd udzielił 32 mld funtów pożyczek dla przedsiębiorstw
  • Kurs funta znalazł się ponad oporem przy 1,23 USD

Ujemne stopy procentowe na razie nie dla UK

– Bank Anglii nie jest wcale bliski decyzji o wprowadzeniu ujemnych stóp procentowych, aby pomóc brytyjskiej gospodarce poradzić sobie z koronawirusowym kryzysem – powiedział główny ekonomista BoE Andy Haldane.

Te artykuły również Cię zainteresują
Haldane powiedział, że kluczowymi czynnikami do rozważenia przez BoE, były konsekwencje ujemnych stóp procentowych dla brytyjskich banków i pożyczkodawców, co spowodowałoby obniżenie marż. Istotne byłoby także to, jak taki ruch wpłynąłby na zaufanie do szeroko pojętej gospodarki.

Haldane wyjaśnił, że Bank Anglii jest obecnie w fazie opiniowania negatywnych stóp procentowych. Zastrzegł przy tym, że opiniowanie a wprowadzanie to dwie zupełnie inne rzeczy.

Ponadto, podczas dzisiejszej konferencji prasowej, brytyjski minister finansów Rishi Sunak wypowiadał się na temat sytuacji związanej z koronawirusem. Sunak mówił m.in. o tym, że rząd udzielił przedsiębiorstwom ponad 32 miliardów funtów pożyczek i gwarancji, które pozwolą im przetrwać pandemię COVID-19.

Kurs funta wystrzelił ponad 1,23 USD

Para walutowa GBP/USD dotarła w ubiegłym tygodniu do obszaru oporu przy 1,23, skąd nastąpiło odbicie. W rezultacie notowania funta do dolara wróciły pod 1,22.

Pierwsza sesja tego tygodnia obfitowała w niewielką zmienność i wyraźnie było widać niezdecydowanie. Zabrakło bowiem inwestorów z USA i Wielkiej Brytanii.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.
Wykres dzienny pary walutowej GBP/USD

Dziś natomiast na rynek wkroczyli kupujący, którzy wypychają notowania ponad ubiegłotygodniowe minima. Jeśli na koniec sesji uda im się pokonać obszar oporu wokół 1,23 USD, otworzą sobie drogę do kluczowej strefy w pobliżu 1,26.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here