Naga MarketsMark CarneyJednym z najważniejszych wydarzeń czwartkowej sesji była bez wątpienia publikacja decyzji monetarnej Banku Anglii. Decydenci polityczni BoE podczas lutowego spotkania nie zdecydowali się na podwyżkę stóp procentowych, utrzymując jednocześnie poziom skupu aktywów na niezmiennym poziomie. W bezpośredniej reakcji na publikację kurs funta szterlinga (GBP) osuwa się ustanawiajac nowe sesyjne minima.


Komitet Polityki Pieniężnej Banku Anglii (MPC) ustala politykę pieniężną w taki sposób, aby osiągnąć cel inflacyjny na poziomie 2% oraz w sposób, który pomaga utrzymać wzrost gospodarczy i zatrudnienie. Na posiedzeniu kończącym się 6 lutego 2019 r. RPP jednogłośnie głosowała za utrzymaniem stopy procentowej Banku na poziomie 0,75% i celu programu skupu aktywów na poziomie 435 miliardów funtów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Stopy procentowe w UK

Wzrost gospodarczy Zjednoczonego Królestwa uległ spowolnieniu pod koniec 2018 r. i wydaje się, że na początku 2019 r. ulega dalszemu osłabieniu. Niepewność ta może prowadzić do większej niż zazwyczaj krótkoterminowej zmienności danych dotyczących Zjednoczonego Królestwa. Zakłada się, że zwiększona niepewność i zwiększone koszty finansowania bankowego z czasem ulegną zmniejszeniu, ponieważ zakłada się, że w przyszłości pojawi się większa pewność co do ustaleń handlowych. Zmiany te, w połączeniu z luźniejszą polityką fiskalną, stanowią wsparcie dla wydatków krajowych. – czytamy w oświadczeniu.

Inflacja CPI spadła w grudniu 2018 r. do 2,1% i oczekuje się, że w najbliższym czasie osunie się poniżej celu inflacyjnego MPC wyznaczonego na poziomie 2%. RPP ocenia, że popyt i potencjalna podaż są obecnie zasadniczo zrównoważone (…) Komitet sądzi, że gdyby gospodarka rozwijała się zasadniczo zgodnie z prognozami zawartymi w sprawozdaniu w sprawie inflacji, właściwe byłoby stopniowe i ograniczone zaostrzenie polityki pieniężnej w okresie objętym prognozą, tak aby inflacja powróciła trwale do docelowego poziomu 2%. – czytamy w raporcie inflacyjnym.

Reakcje rynków na decyzję BoE na żywo relacjonował również Comparic24.TV – gościem Adama Raka był Kamil Jaros, główny analityk Admiral Markets:

BoE bez niespodzianek, kurs funta coraz niżej

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że kurs nieprzerwanie od sześciu sesji porusza się na południe. W skutek dzisiejszej deprecjacji rynek dotarłw okolice dość istotnego wsparcia (1.2870), którego trwałe pokonanie mogłoby otworzyc drogę do dalszych spadków.

Do handlu na parach walutowych z GBP polecam sprawdzić ofertę brokera Naga Markets

Kurs pary walutowej GBPUSD
GBPUSD Daily

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułWenezuelski dylemat i amerykańska zadyszka – raport z rynku ropy
Następny artykułO wykresach ani słowa: EUR/AUD, CAD/JPY, Złoto
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here