Naga MarketsMark Carney, gubernator BoE

Jak wynika z najnowszych doniesień medialnych, Bank Anglii rozważa możliwość stworzenia własnej kryptowaluty podobnej do Bitcoina i to już w 2018 roku – wynika z informacji, do których dotarła redakcja brytyjskiego The Telegraph.

W tym celu BoE stworzył specjalną grupę badawczą, która ma zbadać szanse i zagrożenia związane z zaprezentowaniem kryptograficznego tokenu powiązanego bezpośrednio z wartością funta szterlinga. Projekt pozwoliłby obywatelom przechowwać swoje oszczędności – w formie cyfrowej – bezpośrednio w banku centralnym, tworząc poważną konkurencję dla bankowości detalicznej. Zwiększyłoby to nie tylko bezpieczeństwo transakcji, ale jednocześnie przyspieszyło czas realizacji przelewów – z kilku godzin do zaledwie kilku sekund.

Co ciekawe, grupa badawcza została stworzona już w lutym 2015 roku i ostateczny raport ma zostać przygotowany w przeciągu następnych miesięcy. Gubernator Banku Anglii, Mark Carney, jest zdania, że technologia blockchain będzie istotną modyfikacją dotychczasowych usług bankowych, wpływając na ogólną poprawę ich jakości.

Brytyjscy politycy nie boją się Bitcoina?

Z jednej strony Bank Anglii pracuje nad wdrożeniem własnej kryptowaluty, z drugiej zaledwie kilka tygodni temu jego oficjele twierdzili, że rynek kryptograficznych tokenów jest zbyt mały, aby móc w jakikolwiek wpłynąć na światową gospodarkę.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here