Naga MarketsWitryna oddziału Danske BankAnalitycy Danske Banku sugerują, że w ślad za gołębim sygnałem, który został zasugerowany przez Bank of England (BoE) w zeszłym tygodniu, na następnym spotkaniu w styczniu 2020 r. należy oczekiwać obniżki o 25 punktów bazowych. Wtedy też stopa proc. w Wielkiej Brytanii wyniosłaby 0,5%.


Kurs funta przed styczniową decyzją BoE

Na ostatnim posiedzeniu BoE co prawda nie doszło do zmiany stóp procentowych, niemniej pojawiły się sygnały mogące sugerować cięcia na kolejnym spotkaniu. Analitycy Danske mówią: “Nasza prognoza nie zależy od wyniku wyborów, chociaż uważamy, że cięcia byłyby bardziej prawdopodobne w przypadku zawieszenia parlamentu”.

Jeśli chodzi o sytuację techniczną, kurs funta do dolara miał w ostatnim czasie wyraźny problem z pokonaniem okrągłego poziomu 1,30. Aktualnie pozostaje on kluczowym oporem dla GBPUSD. Jako wsparcie należy traktować strefę przy 1,2750, gdzie wczoraj pojawiła się reakcja popytowa.

Wykres GBPUSD
GBPUSD interwał D1


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułMiliony Chińczyków mogły poczytać o Bitcoinie bez cenzury
Następny artykułKurs funta kosztuje prawie 5,00 zł! GBPPLN coraz wyżej na Forex
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here