Naga MarketsBank Anglii (BoE) widzi zagrożenie w kryptowalutachKrypto-aktywa gwałtownie wzrosły z zaledwie 16 miliardów USD pięć lat temu do około 2,3 biliona USD obecnie. Mogą zatem mogą stanowić ryzyko systemowe dla globalnego systemu finansowego, stwierdził w środę Bank Anglii (BoE).

Kryptowaluty zagrożeniem dla systemu finansowego

Chociaż 2,3 biliona USD to niewiele w porównaniu z globalnym systemem finansowym o wartości 250 bilionów USD, to do destabilizacji sytuacji wiele nie trzeba wiele. Rynek długu subprime była wyceniony na około 1,2 biliona USD w 2008 roku, tuż przed kryzysem finansowym, zauważył w przemówieniu Jon Cunliffe z BoE, zastępca gubernatora ds. stabilności finansowej.— W tym przypadku efekt domina wywołany załamaniem cen na stosunkowo małym rynku został wzmocniony i odbił się echem w nieodpornym systemie finansowym, powodując ogromne i trwałe szkody gospodarcze – powiedział Cunliffe.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Decydent z BoE powiedział również, iż z uwagi na to, że branża kryptowalutowa szybko się rozwija i zaczyna łączyć się z tradycyjnym systemem finansowym, wraz z pojawieniem się graczy wykorzystujących dźwignię finansową i w większości nieuregulowanej przestrzeni, ryzyko systemowe, choć obecnie ograniczone, może bardzo szybko wzrosnąć.

Ponadto, regulacja powinna być „pilna” stwierdził Cunliffe i zacytował niedawny komentarz przewodniczącego SEC Gary’ego Genslera, że „innowacje finansowe na przestrzenie historii nie rozwijały się poza ramami polityki publicznej”.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy:  kursy walut forex | nasdaq kurs | akcje mercator | biomed kurs | euro cena | cfd jak grać | cdprojekt cena akcji |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest
Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here