Naga MarketsSiedziba Banku Anglii
Siedziba Banku Anglii

Brexit to nie tylko wyzwanie brytyjskiego rządu, który walczy o jego unormowanie, ale także dla Banku Anglii (BoE) kierującego polityką pieniężną kraju. Oczekiwanie na wprowadzenie zmian w tejże polityce do czasu faktycznego wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej może być niewłaściwe. Dziś jednak pojawił się pierwszy głos z BoE, który sygnalizuje, że Bank rozważa obniżenie stóp procentowych. Kurs funta testuje od dołu poziom 1,2300.

Michael Saunders przez 26 lat był ekonomistą w brytyjskim banku Citigroup. Obecnie jest członkiem Komitetu Polityki Pieniężnej (MPC) w Banku Anglii. Saunders powiedział dziś, że Bank Anglii może potrzebować obniżki stóp procentowych w prawdopodobnym scenariuszu, w którym utrzymuje się wysoki poziom niepewności związany z Brexitem.

Stopy w dół?

Gołębi komentarz ze strony Saundersa wskazuje na to, że kolejnym ruchem Banku Anglii „całkiem prawdopodobnie” może być cięcie stóp procentowych, nawet jeśli uda się uniknąć Brexitu bez porozumienia.

Z kolei po wyjściu Wielkie Brytanii z Unii Europejskiej, stopy procentowe mogą zostać obniżone albo podwyższone. W każdym razie, Bank Anglii przestał się biernie przyglądać i oczekiwać na rozstrzygnięcie ws. Brexitu, wypowiedź Saundersa sugeruje bowiem, iż może on zacząć wspomagać brytyjską gospodarkę.

Zobacz też: Wielka Brytania będzie odpowiedzialna za brak porozumienia ws. Brexitu, uważa Juncker (UE)

Kurs funta testuje od dołu poziom 1,2300

Notowania funta szterlinga do dolara pokonały intraday wsparcie przy 1,2300. Kurs dotarł do potencjalnego wsparcia kanału w jakim para walutowa GBPUSD porusza się od wczoraj na wykresie 1-godzinnym. Obecnie cena wróciła ponad 1,2300 znosząc część spadków z godziny 9-tej. Najbliższy opór krótkoterminowy stanowić może górne ograniczenie kanału spadkowego widocznego poniżej.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych>>

Kurs funta do dolara (GBPUSD) - wykres 1-godzinny - 27 września 2019
Kurs funta do dolara (GBPUSD) – wykres 1-godzinny – 27 września 2019


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here