Naga Markets
van steenis, doradca Banku Anglii
Zdaniem starszego doradcy Banku Anglii, Bitcoin i kryptowaluty są bezwartościowe

Zdaniem starszego doradcy Banku Anglii, Huwa van Steenisa, który jest bezpośrednim konsultantem gospodarczym gubernatora instytucji, Marka Carneya, tradycyjne banki nie muszą obawiać się rynku kryptowalut i jego flagowego reprezentanta jakim jest Bitcoin, rynek ten nie prezentuje bowiem żadnej wartości, nie jest w stanie przejść fundamentalnych testów i wymogów stawianych przed instrumentami i usługami finansowymi. O ile szczerze przyznał, że tradycyjna bankowość stara się podcinać skrzydła konkurencji z sektora fintech, to kryptowaluty z całą z pewnością nie spędzają jej przedstawicielom snu z powiek.


Van Steenis: Kryptowaluty nie przechowują wartości i są powolniejsze

Podczas forum ekonomicznego w Davos, które w tym tygodniu odbywa się w szwajcarskiej miejscowości, Van Steenis w wywiadzie dla Bloomberga przyznał, że jego zdaniem Bitcoin jest słabą jednostką wymiany, nie posiadając realnej wartości oraz będąc wolniejszym od tradycyjnych aktywów finansowych.

Przyznaje, że klienci szukają czegoś tańszego, lepszego i szybszego od tradycyjnej bankowości, kryptowaluty nie będą jednak w stanie tego zapewnić. Od strony samej regulacji przed BoE stoi jednak pewne wyzwanie – instytucja musi odpowiedzieć sobie na pytanie jak traktować nowych graczy rynkowych w porównaniu do bardziej konserwatywnej konkurencji.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Carney: Bitcoin nie jest zagrożeniem dla globalnej gospodarki

W momencie gdy Van Steenis twierdzi, że banki nie boją się Bitcoina, a ten sam w sobie jest bezwartościowy, to jego bezpośredni przełożony, Mark Carney będący sternikiem Bank of England, twierdzi, że kryptowaluty nie stanowią zagrożenia dla stabilności globalnej gospodarki.

Przewodniczący Rady Stabilności Finansowej, Mark Carney, który również kieruje Bankiem Anglii, wysłał list do państw grupy G20, w którym poinformował, że organizacja nie postrzega bitcoinów i innych kryptowalut jako zagrożenia dla globalnej gospodarki ani stabilności finansowej. FSB jest międzynarodowym organem, który monitoruje i wydaje zalecenia dotyczące globalnego systemu finansowego.

“Wstępna ocena FSB mówi, że krypto-aktywa nie stanowią obecnie zagrożenia dla globalnej stabilności finansowej, częściowo dlatego, że są one niewielkie w stosunku do systemu finansowego” – napisał Carney w marcowym liście.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here