Naga MarketsMark Carney tym razem nie zaskoczył. Brak reakcji rynków po posiedzeniu BoE
Mark Carney tym razem nie zaskoczył. Brak reakcji rynków po posiedzeniu BoE

Komitet Polityki Pieniężnej Banku Anglii na posiedzeniu w dniu 8 października głosował, za utrzymaniem głównej stopy procentowej na poziomie 0.5%. Komisja głosowała także za utrzymaniem skupu aktywów finansowanego przez emisję rezerw banku centralnego na poziomie 375 miliardów dolarów.

Decyzja pokryła się więc z oczekiwaniami rynkowymi. Big money przewidywali również, że BoE w związku z brakiem ważniejszych zmian w stosunku do zeszło miesięcznego posiedzenia nie opublikuje raportu z obecnego spotkania. Tak też się stało. Na stronie Banku Anglii pojawiła się jedynie informacja o minutes:Protokół z posiedzenia zostanie opublikowany o godzinie 10:30 w środę, 22 października 2014.

Warto zwrócić uwagę, że główna stopa procentowa utrzymuje się na poziomie 0.5% od 5 marca 2009 roku (kiedy zdecydowano się na redukcję o 50p.b. z 1%). W tym samym czasie wdrożony został również QE, którego obecną wielkość (zwiększenie o 50 miliardów do 375 miliardów dolarów) ustalono 5 lipca 2012.

Posiedzenie BoE – tak mocno wyczekiwane – obeszło się po rynku bez większego echa. Kabel z ledwością drgnął i obecnie znajduje się na poziomie 1.6125.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here