TMS


Bank Anglii (BofE) szuka sposobu w jaki można skonfigurować księgi rozproszone (DLT) tak aby zapewnić prywatność uczestnikom, zachowując dane w sieci a jednocześnie umożliwić organom nadzoru wgląd w transakcje.


Bank centralny współpracował z firmą Chain od infrastruktury blockchain na polu raczej akademickim, jak pogodzić kompromis pomiędzy wydajnością a wydajnością i elastycznością w korzystaniu z systemów rozproszonych.

Opracowano scenariusz zakładający przeniesienie fikcyjnego majątku (własności) pomiędzy kilku uczestników, w tym organ centralny i regulacyjny, który miałby możliwość wydawania nowych jednostek. Użytkownicy mogliby aktywnie korzystać z księgi.

„Teoretycznie możliwe jest skonfigurowanie systemu księgi rozproszonej w taki sposób, aby transakcje pozostały prywatne, zachowując jednocześnie wszystkie dane udostępniane w sieci, a jednocześnie utrzymać widoczność dla wszystkich transakcji. Jednak potrzeba dalszych badań, pod względem skalowalności, szybkości i bezpieczeństwa” – podsumował bank.Invest Cuffs

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here