CMC Markets

Bank Anglii (BofE) szuka sposobu w jaki można skonfigurować księgi rozproszone (DLT) tak aby zapewnić prywatność uczestnikom, zachowując dane w sieci a jednocześnie umożliwić organom nadzoru wgląd w transakcje.


Bank centralny współpracował z firmą Chain od infrastruktury blockchain na polu raczej akademickim, jak pogodzić kompromis pomiędzy wydajnością a wydajnością i elastycznością w korzystaniu z systemów rozproszonych.

Opracowano scenariusz zakładający przeniesienie fikcyjnego majątku (własności) pomiędzy kilku uczestników, w tym organ centralny i regulacyjny, który miałby możliwość wydawania nowych jednostek. Użytkownicy mogliby aktywnie korzystać z księgi.

„Teoretycznie możliwe jest skonfigurowanie systemu księgi rozproszonej w taki sposób, aby transakcje pozostały prywatne, zachowując jednocześnie wszystkie dane udostępniane w sieci, a jednocześnie utrzymać widoczność dla wszystkich transakcji. Jednak potrzeba dalszych badań, pod względem skalowalności, szybkości i bezpieczeństwa” – podsumował bank.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

STO
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKomentarz walutowy – ropa drożeje przed nalotami na Syrię
Następny artykułFed to za mało, aby umocnić amerykańską walutę?
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych (także biorąc udział w IPO) przez kontrakty terminowe (FW20, FDX, FCE) kończąc na rynku walutowym, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here