Naga MarketsBank Anglii (BofE) szuka sposobu w jaki można skonfigurować księgi rozproszone (DLT) tak aby zapewnić prywatność uczestnikom, zachowując dane w sieci a jednocześnie umożliwić organom nadzoru wgląd w transakcje.


Bank centralny współpracował z firmą Chain od infrastruktury blockchain na polu raczej akademickim, jak pogodzić kompromis pomiędzy wydajnością a wydajnością i elastycznością w korzystaniu z systemów rozproszonych.

Opracowano scenariusz zakładający przeniesienie fikcyjnego majątku (własności) pomiędzy kilku uczestników, w tym organ centralny i regulacyjny, który miałby możliwość wydawania nowych jednostek. Użytkownicy mogliby aktywnie korzystać z księgi.

„Teoretycznie możliwe jest skonfigurowanie systemu księgi rozproszonej w taki sposób, aby transakcje pozostały prywatne, zachowując jednocześnie wszystkie dane udostępniane w sieci, a jednocześnie utrzymać widoczność dla wszystkich transakcji. Jednak potrzeba dalszych badań, pod względem skalowalności, szybkości i bezpieczeństwa” – podsumował bank.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKomentarz walutowy – ropa drożeje przed nalotami na Syrię
Następny artykułFed to za mało, aby umocnić amerykańską walutę?
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here