Naga Marketslogo boaJeden z największych banków świata, Bank of America wytypował 10 głównych wydarzeń, które będą miały miejsce w przyszłym roku i wywrą wpływ na światowe rynki.


Zobacz również:  JP Morgan: Zmienność na Forexie wzrośnie w 2019 r.

  1. Zmaleje globalny wzrost zarobków – analitycy BoA przewidują w przyszłym roku spadek zarobków z 15% do 5% w ujęciu rok do roku.
  2. Indeks S&P 500 zaliczy spadek – wzrost zarobków prawdopodobnie spadnie również w USA, chociaż perspektywa krótkoterminowa pozostaje nieco bardziej pozytywna.
  3. Gotówka będzie jeszcze bardziej konkurencyjna –w tym roku zyski gotówkowe były wyższe niż stopy dywidend dla 60 procent spółek S&P 500. W przyszłym roku ten trend powinien być kontynuowany.
  4. Gospodarka amerykańska zwolni z chwilą zaniku bodźców fiskalnych – prognozowany wzrost PKB na poziomie 2,7% w USA w 2019 r. wyniesie znacznie mniej w drugiej połowie przyszłego roku.
  5. Globalny wzrost gospodarczy również zahamuje – przewiduje się, że globalna gospodarka wzrośnie o 3,6 procent w 2019 r., nieznacznie spadając z 3,8 procent w 2018 r. Z kolei inflacja wahać się będzie w granicach 3 procent.
  6. Globalne rozbieżności w polityce pieniężnej – światowa polityka pieniężna powinna stać się mniej przyjazna w 2019 r.
  7. Cykl kredytowy będzie trwał nadal pomimo rosnących spreadów – na całym świecie w roku 2019 rynki kredytowe będą borykać się z dużą zmiennością, malejącą podażą i ilościowym zaostrzeniem polityki monetarnej.
  8. Rynki wschodzące (EM) – po znacznej wyprzedaży w 2018 r. aktywa rynków wschodzących są tanie i mogą być dużym zwycięzcą w 2019 r. jeśli dolar amerykański będzie się osłabiał. Jednak EM pozostają w dużym stopniu narażone na skutki uboczne napięcia handlowego między USA i Chinami.
  9. Duża zmienność na kursach walut przy słabszym dolarze – dolar amerykański był najlepiej sprawdzającą się klasą aktywów w 2018 r., chociaż wygląda na to, że falę umacniania ma już za sobą. Oczekujemy słabszego dolara w 2019 r., wobec silniejszego euro i japońskiego jena.
  10. Towary w lekkim trendzie wzrostowym – prognozy dla surowców są umiarkowanie pozytywne pomimo trudnego globalnego makro-otoczenia. Prognozujemy ceny ropy naftowej Brent i WTI średnio na poziomie 70 i 59 USD za baryłkę w 2019 r.

Zobacz również: Citi: Ropa Brent po 68 USD do końca bieżącego rokutokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWestpac: Kurs 0,7200 kluczowym wsparciem na AUD/USD
Następny artykułTo najgorszy dzień dla europejskich indeksów od 2 lat! Rynki tracą ponad 2%
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here