Naga MarketsDłoń wkładająca Bitcoina (BTC) do portfelaW ostatnim czasie banki coraz odważniej testują rozwiązania związane z kryptowalutami i technologią blockchain. Widać to chociażby po liczbie patentów na różne rozwiązania składane przez duże instytucje finansowe. Najnowszym z nich jest pomysł przedstawiony przez drugi największy bank w USA – Bank of America. Patent dotyczy bezpiecznego przechowywania kluczy prywatnych do adresów kryptowalutowych.

Cyfrowa skrytka depozytowa

Według dokumentu patentowego, który został zatwierdzony w zeszłym tygodniu, problem z przechowywaniem kluczy prywatnych jest taki, że „standardowe urządzenia nie chronią przed bieżącymi atakami hakerskimi”. Zwrócono uwagę, że znacząca większość kluczy prywatnych jest przechowywana na klasycznych urządzeniach, które nie są w żaden sposób przystosowane do ochrony tego rodzaju danych.

W największym skrócie, Bank of America chce świadczyć usługę banku dla prywatnych kluczy. Instytucja planuje zaoferować swego rodzaju bezpieczną skrytkę z najwyższymi zabezpieczeniami oraz ubezpieczeniem dużego banku. Tego rodzaju usługa na pewno znajdzie wielu chętnych, szczególnie wśród osób, które posiadają konta kryptowalutowe o wysokiej wartości. Oczywiście pod warunkiem, że to rozwiązanie zostanie wykorzystane w celach komercyjnych.


Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V.

Rozwiązanie dla giełd i dużych graczy

Patent Bank of America zawiera również system powiadamiający właścicieli rachunków o próbach dokonania transakcji związanych z danym adresem. Prawdopodobnie połączone to zostanie z jakąś formą dodatkowej weryfikacji zleceń. Rozwiązanie to może być świetnym sposobem na zabezpieczenie swoich zimnych rachunków przez giełdy kryptowalutowe czy fundusze inwestycyjne, które najczęściej padają celem hakerów.

Patent opisuje system powiązanych kluczy, w którym algorytm automatycznie wykryje i zareaguje na próby manipulacji poprzez usunięcie klucza z potencjalnie zagrożonego urządzenia. Ponadto, w przypadku fizycznego sabotażu, na przykład kradzieży nośnika z kluczem prywatnym, zostanie uruchomiona identyczna funkcja. System będzie połączony z antywirusem, który automatycznie wykryje złośliwe oprogramowanie lub próbę włamania.

Na razie nie wiadomo, kiedy rozwiązanie Bank of America miałoby wejść w życie. Działania w przestrzeni kryptowalut i blockchain wśród banków rozwijają się w wielu kierunkach. W Europie konsorcjum dużych instytucji finansowych już przeprowadził próby transakcji przy pomocy blockchain. Technologia ta pozwoliła również przeprowadzić głosowanie na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Banku Santander.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here