Naga MarketsBank of America CEO Moynihan looks on during the White House summit on cybersecurity and consumer protection in Palo AltoNewsy ze świata to cykl artykułów prezentujący najważniejsze informacje minionego dnia. Znajdziecie tu przegląd wydarzeń makroekonomicznych, raporty spółek i inne ważne dla inwestorów dane. Dzięki niemu łatwiej zrozumiecie zachodzące na rynkach ruchy oraz będziecie mogli przygotować dalszą strategię. Przegląd będzie przydatny również dla osób grających na nowojorskiej giełdzie, gdyż publikowany będzie zawsze w okolicach otwarcia na Wall Street.


  • Dziś odbywa się głosowanie wewnątrz Bank of America. Brian Moynihan może już niedługo przestać pełnić funkcję prezesa Bank of America. Moynihan pełnił tę funkcję od października zeszłego roku, i od wtedy trwała walka między nim a fundacjami emerytalnymi działającymi w ramach BoA. Sytuacja taka ma miejsce odkąd rozdzielono role prezesa oraz dyrektora generalnego Banku.
boa
Bank of America stracił 5% wartości w ostatnich dniach
  • Volkswagen nadal traci. To już druga sesja z rzędu, gdzie niemiecki koncern samochodowy traci ponad 10% wartości. Jest to skutkiem odkrycia oszustwa w sprawie kontroli spalin wydzielanych przez samochody w USA. Firma postanowiła przeznaczyć cały zysk z trzeciego kwartału na zapłacenie ewentualnych kar oraz odzyskanie zaufania konsumentów.
vw
Volkswagen traci ponad 30% wartości w dwa dni
  • Goldman Sachs widzi bańkę w rynku technologii. Gary Cohn pełniący funkcję COO Goldmana uważa, że istnieje znacząca różnica miedzy obecną bańką a tą z początku wieku. Jego zdaniem tym razem mamy do czynienia z prawdziwymi firmami, oferującymi realne usługi, a nie tak jak to miało miejsce w 2000-01 roku, gdy masowo inwestowano w firmy-krzaki.
bańka
Czy nadchodzi kolejna bańka w strefie technologii?
  • Turecki bank centralny pozostawił stopy procentowe bez zmian. Zgodnie z oczekiwaniami, bank nie zmienił stóp procentowych, pozostały one na poziomie 7,5%. Doprowadziło to do delikatnego osłabienia liry w stosunku do dolara.
USDTRYM15
USD/TRY w okolicach 3,03


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here