Naga MarketsBank of America (BoA) oszacował, że rynek blockchain może być docelowo warty 7 miliardów dolarów. Ma także stanowić ważny impuls rozwoju dla gigantów, takich jak Microsoft i Amazon. Informację podało CNBC 2 października.


Analitycy instytucji oparli swoje podane dane prognostyczne na założeniu, że dwa procent serwerów korporacyjnych zostanie użytych do uruchomienia blockchainów.

Po co korpo krypto?

Analityk biznesowy BoA, Kash Rangan, powiedział mediom, że technologia sieci bloków jest odpowiednia dla niektórych z największych światowych korporacji. Zauważył na przykład, że:

“Amazon skorzysta z Blockchain ze względu na rosnące zapotrzebowanie na usługi w chmurze, a lepsze śledzenie łańcucha dostaw powinno usprawnić operacje handlowe Amazon”.

Rangan podkreślił jednak, że chociaż widzi przypadki użycia blockchaina, “pełne produkty czy usługi nie zostały jeszcze zbudowane”.

Ekspert BoA uważa, że rozproszone systemy księgowe mogą wprowadzić modele SaaS na wyższy poziom właśnie poprzez wdrożenie “blockchain as a service” (BaaS). Rangan wybrał popularną platformę Azure Microsoftu opartą na blockchain jako przykład swojej tezy:

“Platforma BaaS na platformie Azure oferuje takie usługi, jak inteligentne kontrakty i inne aplikacje innych firm (…).”

Kto jeszcze skorzysta z Blockchain?

Wśród innych znaczących beneficjentów, którzy mogliby skorzystać z blockchain, BoA wymienia takie firmy jak: Oracle, IBM, Salesforce.com i VMware. Eksperci instytucji podają też w tej kwestii głównych graczy z branży nieruchomości i kredytów hipotecznych: Redfin, Zillow i Lendingtree.

Warto przy okazji jednak zauważyć, że wiele firm wymienionych przez BoA już poczyniło pierwsze kroki w przestrzeń blockchain. Najnowsze dane opublikowane pod koniec sierpnia ujawniły, że IBM rywalizuje z chińskim gigantem handlu elektronicznego, Alibabą, o pierwsze miejsce w rankingu liczby złożonych patentów związanych z siecią bloków.

Tego lata IBM podpisał pięcioletnią umowę o wartości 740 milionów dolarów z australijskim rządem, aby wykorzystać blockchain do poprawy bezpieczeństwa danych i automatyzacji we wszystkich departamentach federalnych.

Microsoft zaś ogłosiła wprowadzenie na rynek platformy chmury obliczeniowej Azure jeszcze w 2015 r. i nadal ulepsza produkt.

Platforma chmurowa Amazon Web Services (AWS) tej wiosny wprowadziła platformę, która umożliwia użytkownikom tworzenie i zarządzanie własnymi zdecentralizowanymi aplikacjami (DApps).


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here