Naga MarketsBank of America Myrryl Lynch (BAML) przenosi swoich najbardziej doświadczonych bankierów z Wielkiej Brytanii do Paryża w ramach reorganizacji po Brexicie. Ma to na celu zapewnienie prowadzenia usług dla klientów z UE “bez zakłóceń”.


Sanaz Zaimi szef Global Fixed Income Currencies and Commodities (FICC) przejmie stanowisko dyrektora dla Francji. To jedno z pierwszych takich decyzji wśród dużych banków, które chcą chronić się przed ewentualnym szokiem po brexicie.

Międzynarodowe banki starają się wzmocnić swoje oddziały w UE, aby móc oferować swoje usługi doradcze i handlowe klientom we wszystkich państwach UE przy pomocy tylko jednej licencji. Niezależnie od brexitu, Londyn pozostanie głównym centrum finansowym w Europie, twierdzą amerykańskie banki, dzięki odpowiednim ramom prawnym i regulacyjnym oraz anglosaskiej kulturze pracy.

BoA rozszerzy swoją działalność inwestycyjna w Paryżu a także przeniesie część swojego back-office z Londynu do Dublina. Nawet 400 osób – jak informuje Reuters – może zostać przeniesionych do Unii Europejskiej z działów sprzedaży, handlu w pierwszej fali transferów w przyszłym roku.

Oprócz Zaimi, do Paryża w przyszłym roku przeniesie się Vanessa Holtz, która jest obecnie szefem działu handlu walutami G10 oraz Othmane Kabbaj, szef rynków wschodzących FICC. Kolejne nominacje zostaną ogłoszone w odpowiednim czasie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEthereum: Spadek o 50% w stosunku do Bitcoina od ubiegłego roku
Następny artykułBlok po 22 – 26 czerwca 2018: Srebro, GBP/CHF
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here