Naga MarketsNa platformie Bancor doszło wczoraj – jak podano w komunikacie – do naruszenia bezpieczeństwa. Strona projektu jest tymczasowo zawieszona, ma zostać ponownie uruchomiona jeszcze dzisiaj. Podczas ataku hakerskiego skradziono tokeny o równowartości 13,5 mln. dolarów.


O tym, co miało miejsce, Bancor poinformował na Twitterze. Firma uspokaja, że “żadne portfele użytkowników nie zostały naruszone”.

Offline

Strona Bancor została jednak wprowadzona w tryb offline, ponieważ zespół projektu chce w spokoju zakończyć dochodzenie dotyczące ataku hackerskiego i dokonać przeglądu systemów bezpieczeństwa. Wkrótce ma też zostać opublikowany raport ze szczegółami incydentu.

Firma Bprotocol Foundation (odpowiedzialna za Bancor) przyznaje, że o ile jej pracownikom udało się udaremnić kradzież około 2,5 miliona tokenów BNT – o wartości dodatkowych 10 milionów dolarów – nie udało się już tego dokonać z 25 000 ETH o wartości około 12,5 miliona dol. oraz z prawie 230 milionami tokenów NPXS o łącznej wartości około 1 miliona dolarów. Sumarycznie cyber-przestępcy ukradli 13.5 mln. dolarów w tokenach.

Ponoć strona projektu ma wrócić do stanu online jeszcze dzisiaj. Ustalono i usunięto także lukę, która była powodem kradzieży.

Czy ktoś widział złodzieja?

Może się jednak okazać, że nie wszystko stracone. Bancor obecnie współpracuje z dziesiątkami giełd kryptowalut, w celu prześledzenia, na jakie portfele są przelewane skradzione ETH i NPXS, oraz na jakich platformach będą miały być sprzedane.

Warto przypomnieć, że Bancor był jednym z projektów, które zebrały ogromne pieniądze w ICO. Inwestorzy na tyle zaufali pomysłowi, że przeznaczyli na niego aż 153 miliony dolarów, co na pewien czas ustanowiło rekord na tym rynku. Później koronę pierwszeństwa zabrały projektowi zbiórki EOS i Telegram.

Bancor jest projektem o tyle interesującym, że pozwalającym na tworzenie własnych, nowych tokenów, co mogłoby zostać użyte np. do wyemitowania lokalnych kryptowalut danych miast.

Faktem bezsprzecznym jest to, że incydent miał wpływ na cenę tokenu. Jego wartość spadła o około 14 procent w ciągu ostatniego dnia, a obecnie wynosi około 2,56 USD.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here