Naga Marketsopcje comparic binarne banc de binaryBroker opcji binarnych Banc de Binary, będący sponsorem klubu piłkarskiego Liverpool, przystał na porozumienie z amerykańskimi władzami i zapłaci 11 milionów dolarów kary w związku z oskarżeniami dotyczącymi nielegalnego rejestrowani inwestorów z USA na swojej platformie tradingowej.


Opcje binarne nielegalne w USA

Cypryjskie przedsiębiorstwo, które prowadzi biura również na terenie Izraela oraz Seszeli, zamyka sprawę, która ciągnie się od 2013 roku. Właśnie wtedy po raz pierwszy Securities and Exchange Commission (SEC) oraz Commodity Futures and Trading Commission (CFTC) złożyły oficjalne pozwy. Szczegóły porozumienia pomiędzy podmiotem oraz organami regulacyjnymi pojawiły się natomiast w tym w tygodniu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Władze twierdzą, że Banc de Binary w latach 2011-2013 zbierał i przetwarzał zlecenia amerykańskich klientów omijając zakaz handlu na opcjach binarnych w Stanach Zjednoczonych. Przedsiębiorstwo korzystało z adresu „wirtualnego biura”, które zarejestrowano rzekomo w Nowym Jorku w celu komnikacji z amerykańskimi traderami.

6,5 tysiąca klientów odzyska większość środków

Zgodnie z ugodą sądową, na którą przystały również lokalne władze, Banc de Binary musi zapłacić dokładnie $7,1mln zadośćuczynienia, $2 miliony na rzecz CFTC oraz $1,95mln na rzecz SEC. Z zebranych środków ponad 9 milionów dolarów zostanie przekazane na oddanie funduszy pokrzywdzonym klientom – Banc de Binary zebrał łącznie 11 milionów dolarów od 6,5tys. traderów w okresie około dwóch lat.

Sprawdź polecanych przez Comparic.pl brokerów opcji binarnych

W ramach porozumienia założyciel przedsiębiorstwa, Oren Laurent, musi zapłacić dodatkowe 150 tysięcy dolarów. Zdaniem ekspertów z branży, Banc de Binary jest jednym z największych operatorów opcji binarnych. Zgodnie z informacjami znajdującymi się na oficjalnej stronie, podmiot obsługuje 250 tysięcy rachunków w ponad 80 państwach. W Europie broker podlega regulacją cypryjskiego CySEC mogąc oferować swoje usługi na terenie całej Unii Europejskiej.

Kolejna kara w tym miesiącu

Mówiąc o CySEC warto zauważyć, że nie jest to pierwsza kara, którą w tym miesiącu zapłacił Banc de Binary. Na początku lutego informowaliśmy, że cyprysiki regulator nałożył na przedsiębiorstwo grzywnę w wysokości 125 tysięcy euro. Była ona w zdecydowanej większości powiązana z działalnością na rynku USA, gdzie opcje binarne są zdelegalizowane:

  • Brak poinformowania CySEC o intencjach utworzenia filii w Stanach Zjednoczonych i brak odpowiedniej autoryzacji – 25 tysięcy euro
  • Brak poinformowania regulatora o chęci świadczenia usług inwestycyjnych w USA – 25 tysięcy euro
  • Dostarczenie fałszywych zapewnień, że broker nie ma zamiaru działać na rynku amerykańskim w momencie kiedy pozyskał już klientów z USA i w niektórych przypadkach świadczył usługi – 50 tysięcy euro
  • Działanie dyrektorów wykonawczych posiadających mieszaną opinię w środowisku oraz niepotrafiących zapewnić właściwego zarządzania oraz przepływu informacji – 25 tysięcy euro

Należy do tego dodać również 350 tysięcy euro, które broker zapłacił pod koniec stycznia w związku z osobną karą nałożoną przez CySEC. Na liście grzechów spółki znalazły się między innymi mylące materiały marketingowe, brak odpowiednich obligacji miedzy brokerem a klientem czy brak szczegółowych informacji dotyczących działania brokera oraz jego aktywów

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here