Naga MarketsBan aplikacji WeChat w USA kosztował spółkę Tencent 66 mld dol. w 2 dniW amerykańsko – chińskich relacjach nieustanie dochodzi do kolejnych spięć, a ostatni tydzień obfitował w nowe informacje na temat blokowania chińskich aplikacji w USA. Taka sytuacja sprzyja dalszym spadkom cen akcji Tencent.

  • Akcje Tencent spadają w poniedziałek o 4,8%.
  • Przez ostatnie dwa dni kapitalizacja spółki zmniejszyła się o 66 miliardów dolarów.
  • Twitter jest zainteresowany zakupem Tik Toka.

Niepewna przyszłość chińskich aplikacji

W czwartek prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump podpisał rozporządzenie wykonawcze, mówiące o zablokowaniu Tik Toka i WeChat w przypadku nie sprzedania ich amerykańskim korporacjom w ciągu 45 dni. Na reakcje inwestorów nie trzeba było długo czekać, bo już w piątek akcje chińskiego giganta spadły o 5%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Piątkowy wynik mógł być jeszcze gorszy, jednak cenie pomogła informacja, że rozporządzenie nie wpłynie na inne rejony działalności Tencent w USA.

Zobacz również: Właściciel Biedronki ma zapłacić 115 mln zł kary, decyzja UOKiK

W poniedziałek akcje właściciela WeChat kontynuowały spadki kończąc sesje z rezultatem -4,8%. Łącznie w dwa dni cena akcji chińskiej spółki spadła o 9,6%, co jest najgorszym wynikiem od października 2011 roku. Podczas pierwszej sesji w tym tygodniu Hang Seng Tech Index spadł o 2,85%.

Coraz więcej chętnych na Tik Toka

W miarę narastania napięcia między dwoma potężnymi krajami, rynek pozostaje nerwowy. Chińskie akcje będą nadal napotykać na silny opór z handlowego punktu widzenia, w obliczu głównego ryzyka. – powiedział Hong Hao, dyrektor w Bocom International Holdings w Hongkongu.

W zeszły tygodniu świat dowiedział się o planach Microsoft w sprawie przejęcia Tik Toka w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Nowej Zelandii i Australii – późniejsze doniesienia medialne wskazywały na chęć przejęcia całości aplikacji. Amerykańska korporacja przyznała także, że współpracuje z amerykańskim rządem w sprawie ewentualnej transakcji.

Według The Wall Street Journal, do wyścigu o przejęcie Tik Toka włączył się również Twitter, który miał przeprowadzić już pierwsze rozmowy z ByteDance.

Wykres przedstawiający zmianę ceny akcji Tencent w ciągu 5 ostatnich dni, źródło: tradingview.com

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here