Naga Markets
bakkt logoDzieje się to, na co czekali bitcoinowi inwestorzy od ponad roku. Bakkt oficjalnie wystartuje ze swoją platformą do zawierania kontraktów futures 23 września. To jeden z najważniejszych newsów tego roku.

Intercontinental Exchange, które jest spółką zależną od Bakkt, przyznało, że Departament Usług Finansowych w Nowym Jorku (NYDFS) udzielił zgody na uzyskanie tzw. karty zaufania stanu Nowy Jork. Bakkt będzie teraz mogło przechowywać kryptowaluty dla fizycznie dostarczanych kontraktów futures.

Bakkt – kiedy plany stają się rzeczywistością

Cały projekt miał ujrzeć światło dzienne latem zeszłego roku. Na jego drodze stanęli jednak regulatorzy. A konkretnie eksperci Komisji ds. Handlu Kontraktami Futures na Towary (CFTC). W efekcie dopiero w lipcu Bakkt mógł rozpocząć testy swojej platformy.

Początkiem tego roku dyrektor finansowy spółki, Scott Hill, mówił:

“I wreszcie, nasza inwestycja w Bakkt wygeneruje od 20 milionów do 25 milionów USD kosztów (…). Będziemy informować o postępach Bakkt i poziomie inwestycji (…).”

Sugerował, że start jest pewny w 2019 r. Okazało się, że jest to prawda.

„Zapewnienie zaufanego ekosystemu jest naszym pierwszym celem. W tym celu ustanawiamy wyższy standard, w tym instytucjonalny program zgodności i program przeciwdziałania praniu pieniędzy, ceny rozliczeniowe różniące się od nieuregulowanych cen spotowych, kompleksowy nadzór rynku, wkład funduszu gwarancyjnego i ubezpieczenie”

– powiedziała teraz mediom CEO Bakkt Kelly Loeffler.

Nowy etap dla rynku

Nie musimy chyba udowadniać, że powstanie platformy Bakkt z dużą pewnością może napędzić wzrosty kursów cyfrowych walut. Wpłynie też na i tak rosnące zainteresowanie nimi ze strony inwestorów instytucjonalnych. To ostatnie już teraz jest widoczne, jak przyznaje CEO Coinbase, Brian Armstrong:

„Czy instytucje zamierzały przyjąć kryptowaluty, czy nie, było to otwartym pytaniem około 12 miesięcy temu. Myślę, że można bezpiecznie powiedzieć, że znamy odpowiedź. Co tydzień widzimy 200-400 mln USD nowych depozytów kryptograficznych od klientów instytucjonalnych. ”

Czy więc od września czeka nas nowa fala wzrostów? Dziś za 1 BTC trzeba zapłacić 10 400 USD. Możliwe, że po sezonie urlopowym zaobserwujemy dalszą wspinaczkę po wykresie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here