Naga Marketsbakkt logoDzieje się to, na co czekali bitcoinowi inwestorzy od ponad roku. Bakkt oficjalnie wystartuje ze swoją platformą do zawierania kontraktów futures 23 września. To jeden z najważniejszych newsów tego roku.

Intercontinental Exchange, które jest spółką zależną od Bakkt, przyznało, że Departament Usług Finansowych w Nowym Jorku (NYDFS) udzielił zgody na uzyskanie tzw. karty zaufania stanu Nowy Jork. Bakkt będzie teraz mogło przechowywać kryptowaluty dla fizycznie dostarczanych kontraktów futures.

Bakkt – kiedy plany stają się rzeczywistością

Cały projekt miał ujrzeć światło dzienne latem zeszłego roku. Na jego drodze stanęli jednak regulatorzy. A konkretnie eksperci Komisji ds. Handlu Kontraktami Futures na Towary (CFTC). W efekcie dopiero w lipcu Bakkt mógł rozpocząć testy swojej platformy.

Początkiem tego roku dyrektor finansowy spółki, Scott Hill, mówił:

“I wreszcie, nasza inwestycja w Bakkt wygeneruje od 20 milionów do 25 milionów USD kosztów (…). Będziemy informować o postępach Bakkt i poziomie inwestycji (…).”

Sugerował, że start jest pewny w 2019 r. Okazało się, że jest to prawda.

„Zapewnienie zaufanego ekosystemu jest naszym pierwszym celem. W tym celu ustanawiamy wyższy standard, w tym instytucjonalny program zgodności i program przeciwdziałania praniu pieniędzy, ceny rozliczeniowe różniące się od nieuregulowanych cen spotowych, kompleksowy nadzór rynku, wkład funduszu gwarancyjnego i ubezpieczenie”

– powiedziała teraz mediom CEO Bakkt Kelly Loeffler.

Nowy etap dla rynku

Nie musimy chyba udowadniać, że powstanie platformy Bakkt z dużą pewnością może napędzić wzrosty kursów cyfrowych walut. Wpłynie też na i tak rosnące zainteresowanie nimi ze strony inwestorów instytucjonalnych. To ostatnie już teraz jest widoczne, jak przyznaje CEO Coinbase, Brian Armstrong:

„Czy instytucje zamierzały przyjąć kryptowaluty, czy nie, było to otwartym pytaniem około 12 miesięcy temu. Myślę, że można bezpiecznie powiedzieć, że znamy odpowiedź. Co tydzień widzimy 200-400 mln USD nowych depozytów kryptograficznych od klientów instytucjonalnych. ”

Czy więc od września czeka nas nowa fala wzrostów? Dziś za 1 BTC trzeba zapłacić 10 400 USD. Możliwe, że po sezonie urlopowym zaobserwujemy dalszą wspinaczkę po wykresie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here