Naga Markets webinar


Dyrektor generalny Intercontinental Exchange (ICE) uważa, że platforma aktywów cyfrowych Bakkt zostanie ostatecznie uruchomiona w 2019 roku.

CEO ICE powiedział to w czasie spotkania z mediami, na którym firma przedstawiała swoje wyniki finansowe za cały rok 2018, ze szczególnym uwzględnieniem ostatniego kwartału. Sprecher wyjaśnił, że firma wydała aż ponad miliard dolarów na różne strategiczne inicjatywy, w tym właśnie na uruchomienie platformy zasobów cyfrowych.

Dyrektor finansowy spółki, Scott Hill, przybliżył stronę Bakkt od strony inwestycji:

“I wreszcie, nasza inwestycja w Bakkt wygeneruje od 20 milionów do 25 milionów USD kosztów (…). Będziemy informować o postępach Bakkt i poziomie inwestycji (…).”

Sprecher dodał, że Bakkt istnieje niezależnie od ICE, ponieważ ma własne biura, zespół zarządzający i infrastrukturę. Podkreślił, że innowacyjna infrastruktura projektu przyciągnęła już wielu znanych inwestorów i partnerów, w tym Starbucks i Microsoft.

Inwestycja longterm

Hill podkreślił, że Bakkt to raczej długoterminowy projekt. “Myślę, że Bakkt to naprawdę inwestycja” – uważa.

ICE ogłosiło plany wprowadzenia platformy cyfrowych aktywów w sierpniu 2018 r. Spółka miała rozpocząć działalność już na początku 2019 r., ale termin startu został opóźniony ze względu na trwające konsultacje z amerykańską Commodity Futures and Trading Commission.

Wielu inwestorów na rynku kryptowalut z utęsknieniem czeka na hossę, ta zaś może rozpocząć się wraz ze startem Bakkt. Albo przynajmniej platforma będzie miała wpływ na cenę bitcoina w trochę późniejszym czasie. Ma ona bowiem sprowadzić na ten rynek inwestorów instytucjonalnych, zaś ci przyniosą na niego ogromny kapitał, który podniesie z pewnością kapitalizację czołowych kryptowalut. Rok 2019 może więc być przełomowy dla rynku cyfrowych walut.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here