Naga MarketsBakkt, czyli długo wyczekiwana platforma do zawierania kontraktów futures opartych na bitcoinach, wystartowała. Mimo nadziei na rynku, wszystko odbyło się bez fajerwerków, zaś w odpowiedzi kurs bitcoina… spadł.

Bakkt miało już działać od ponad roku. Po drodze pojawiły się dwa opóźnienia. Wreszcie udało się. Tyle że zwolennicy bitcoina muszą czuć się zawiedzeni efektem. Na wykresie cenowym najstarszej kryptowaluty widać raczej spadki, a nie hossę, na którą wielu liczyło.

Bakkt – na szał zakupów jeszcze przyjdzie czas

Handel na platformie mógł pokazać nam, jak mocno bitcoinowymi kontraktami futures są zainteresowani duzi gracze instytucjonalni. Wolumen na Bakkt wyniósł tylko 28 BTC, co nie stanowi dobrego wyniku, ale też nie przekreśla szans na późniejszy sukces.

„Widzieliśmy przyzwoity wolumen obrotu produktem”, mówił mediom John Todaro, dyrektor ds. badań w TradeBlock – „Spodziewałbym się jednak, że popyt będzie w pewnym stopniu zgodny z obecnymi umowami rozliczanymi w gotówce, takimi jak te oferowane przez CME”.

W miarę dojrzewania przestrzeni cyfrowych walut powinniśmy zaobserwować wzrost wolumenu tych produktów”

– dodał.

Todaro uważa, że na Bakkt trzeba patrzeć długoterminowo:

„Zajmie to trochę czasu, zanim podmioty te zaczną czuć się komfortowo z [nową] klasą aktywów, zidentyfikują strategie, które najlepiej wykorzystać do handlu, zrozumieją płynność rynku kryptowalut, a także poznają różne obowiązki regulacyjne i podatkowe w różnych jurysdykcjach, w których działają”.

Nadzieja rynku?

„Jestem bardzo pozytywnie nastawiony do Bakkt i jego zdolności do zwiększania zaufania instytucji do kryptowalut”

– pisał na Twitterze inwestor Tom Lee kilka dni przed startem Bakkt.

Mimo takich nadziei jego i wielu innych traderów, kurs bitcoina spadł. Teraz wynosi nawet mniej niż 10 000 USD. W ostatnich dniach znajdował się w trendzie bocznym, zaś rosły wyceny altcoinów. Obecnie nawet te drugie zaliczają spadki.

Nie oznacza to jednak, że Bakkt zawiodło. Zapewne należy poczekać aż usługą platformy zainteresuje się większa liczba dużych graczy. To może zaś potrwać, ale na pewno będzie czymś dobrym dla kursu w czasie nowej hossy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here