Naga MarketsUruchomienie platformy Bakkt było długo oczekiwane zarówno przez sympatyków kryptowalut jak i inwestorów instytucjonalnych, których pociąga zmienność Bitcoina. W minionym tygodniu wystartowała platforma Bakkt i wielu inwestorów rodziło nadzieje, że pozwoli ona ucywilizować handel kryptowalutami, gdyż umożliwi dołączenie do rynku dużym instytucjom finansowym. Na łamach programu „Kryptowaluty” w Comparic24.TV Adam Rak poinformował, iż tak się jednak nie stało. Co jest przyczyną i jak wpłynie to na notowania Bitcoina? Na te i inne pytania próbował odpowiedzieć popularny w branży wirtualnych walut Mike Satoshi. Serdecznie zapraszamy na kolejny odcinek!


Oferta Bakkt skierowana jest do inwestorów instytucjonalnych

Obroty zanotowane pierwszego dnia funkcjonowania Bakkt wyniosły mniej niż 2% transakcji przeprowadzanych pierwszego dnia działania platformy na CME. Do końca dnia w poniedziałek obroty na Bakkt wyniosły zaledwie 72 BTC, z czego tylko 1 BTC w ramach kontraktu dobowego, zaś cała reszta obejmowała kontrakty miesięczne – w porównaniu z aż 5298 kontraktami będącymi przedmiotem handlu tuż po uruchomieniu swojej platformy przez CME w grudniu 2017 roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kontrakty Bakkt w porównaniu do CME są rozliczane w prawdziwym Bitcoinie, co miało wywołać ogromny skok wartości notowań BTC, jednak jak wyszło każdy widzi – zauważa Mike Satoshi.

W ocenie eksperta sytuacja z platformą Bakkt była przesadnie nagłośniona i rozdmuchana. Najprawdopodobniej była to celowa zagrywka i manipulacja rynku.

Bakkt miał spowodować, że Bitcoin poleci „to the moon”, a spowodował to, że osoby, które były tym zainteresowane zarobiły bardzo dużo pieniędzy czyszcząc kontrakty typu long. Oczywiście nie wiem w którą stronę rynek pójdzie obecnie. Uważam, że trzeba poczekać, żeby zobaczyć prawdziwe efekty wdrożenia nowej platformy – dodał.

Kurs Bitcoina oscyluje przy poziomie 8 tys. USD

W kwietniu, maju i czerwcu wirtualna moneta poruszała się niemal parabolicznym wzrostem, który dotarł aż do poziomu 13 852 USD. Niestety notowania najpopularniejszej kryptowaluty silnie spadały w zeszłym tygodniu o niemal 20 procent przebijając poziom wsparcia 10 000 USD. We wtorek kurs Bitcoina po raz pierwszy od marca zakończył sesję poniżej 100-dniowej średniej kroczącej.

Kurs BTCUSD
Kurs BTCUSD, źródło: tradingview.com

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here