whitebit

Ostatnie doniesienia z rynku sugerują, że Bakkt – przedsiębiorstwo zapewniające rozwiązania dla firm działających w obszarze kryptowalut – może zmierzać w kierunku bankructwa w ciągu najbliższego roku. Giełda, która jest wspierana przez Intercontinental Exchange (ICE) i zyskała rozpoznawalność dzięki swoim usługom z zakresu handlu i posiadania kryptowalut, jak również wymiany punktów lojalnościowych, ogłosiła niedawno trudności z utrzymaniem się na rynku.

  • Bakkt, firma związana z kryptowalutami wspierana przez ICE, może zmierzać w kierunku bankructwa z powodu braku środków i niepewności związanej z ekspansją na nowe rynki
  • Pomimo zgłoszenia możliwości pozyskania kapitału, perspektywa przyszłości Bakkt pozostaje niepewna, co budzi obawy inwestorów i obserwatorów branży kryptowalutowej
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Bakkt w poważnych tarapatach

Firma Bakkt, założona w 2018 roku, miała pierwotnie ambicje umożliwienia gigantom takim jak Starbucks akceptacji płatności w kryptowalutach. Jednakże, mimo dynamicznego wzrostu i poszerzenia zakresu usług, w tym wprowadzenia portfela cyfrowego w 2021 roku, niedawno wyłączyła ona swoją aplikacji, aby skupić się na modelu biznesowym typu B2B. Niestety, ta strategia nie przyniosła oczekiwanych rezultatów, co potwierdzają najnowsze zgłoszenia do SEC.Według poprawki do kwartalnego raportu Bakkt zgłoszonej do SEC, firma boryka się z brakiem środków pieniężnych i ostrzega, że może nie być w stanie kontynuować działalności przez następne 12 miesięcy lub dłużej. Zauważalna jest też niepewność związana z ekspansją na nowe rynki i wzrostem bazy przychodów, szczególnie w zmiennym środowisku aktywów kryptograficznych.

Warto zaznaczyć, że Bakkt poinformował, iż złożył formularz S-3, który – jeśli zostanie zatwierdzony – umożliwi sprzedaż kapitału własnego o wartości do 150 milionów dolarów, co mogłoby pomóc w utrzymaniu działalności firmy. Jednakże, usunięcie tego wpisu z platformy X budzi pewne pytania co do przyszłości firmy i jej zdolności do odwrócenia obecnej sytuacji finansowej.

Bitcoin i inne kryptowaluty możesz kupić między innymi na Kanga

Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Dalsza część artykułu pod filmem
W kontekście tych wydarzeń, perspektywa przyszłości Bakkt wydaje się niepewna, a inwestorzy oraz branża kryptowalutowa obserwują sytuację z niepokojem.

Obecnie wirtualne waluty wydają się nie reagować na negatywne wieści związane z Bakkt. Czołowa z kryptowalut wspięła się powyżej 46,7 tys. dol. za monetę. Tym samym w ciągu ostatniej doby zwiększyła swoją wartość o ponad 4%. 

Tymczasem Ether (ETH) handluje w okolicy 2,4 tys. dol. W zakresie 24-godzinnym odnotował on słabszy zysk – wyniósł on bowiem około 2%.


Kanga_logo-blackPartnerem portalu comparic.pl jest Kanga

Autor poleca również:Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>
Zajmuje się rynkiem kryptowalut (bitcoin, ethereum etc.). Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.