Naga MarketsBitcoin i dolar kursBakkt – platforma do zawierania kontraktów futures opartych na bitcoinach wystartowała w ostatnim tygodniu września. Pokładano w niej wielkie nadzieje, jednak sam start odbył się bez fajerwerków. Teraz jednak zainteresowanie rośnie, co widać po wolumenie, który z dnia na dzień wzrósł w środę aż o 652%.

Eksplodujący wolumen

Bakkt danymi dotyczącymi wolumenu dzieli się przez bota na Twitterze. Według tweeta z 24 października, wolumen miesięcznych kontraktów terminowych na bitcoina wzrósł w środę do 640 i był najwyższy od czasu uruchomienia platformy. Dzień wcześniej handlowano jedynie 85 kontraktami.

Dane z wczorajszej sesji nie są już jednak tak imponujące. W czwartek wolumen objął 331 kontraktów, co daje spadek o 48% od rekordu notowanego w środę. Wciąż jednak jest to ponadprzeciętna liczba w stosunku do poprzednich sesji.

Zobacz też: Traderzy “shortujący” akcje Tesla stracili w ciągu jednego dnia 1,4 miliarda USD

Kontrakt na opcje futures

Ponadto, platforma Bakkt ogłosiła wczoraj uruchomi pierwszy regulowany kontrakt na opcje futures na BTC, dodając nowy produkt do obecnego portfela fizycznie rozliczanych kontraktów terminowych na BTC. Ma to być odpowiedź na opinię klientów zainteresowanych tego typu instrumentami.

– Zobowiązujemy się do zapewnienia zaufania i użyteczności aktywów cyfrowych, a umowa opcji jest przykładem wielu produktów, które rozwijamy dla rynków regulowanych. Kontrakt Bakkt Bitcoin Options będzie oparty na kontrakcie Bakkt Monthly Bitcoin Futures i stanowi kolejny ważny krok w rozwoju tej klasy aktywów dla inwestorów instytucjonalnych, ich klientów i inwestorów – powiedziała Kelly Loeffler, prezes Bakkt.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here