Naga MarketsBaked Games złożyło Dokument Informacyjny na GPW Baked Games SA, producent i wydawca gier mobilnych i PC z Grupy PlayWay, złożył Dokument Informacyjny do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Procedura zatwierdzenia Dokumentu  poprzedza debiut spółki w alternatywnym systemie obrotu NewConnect, który planowany jest na pierwszą połowę 2021. Wkrótce studio wyda prolog swojego flagowego tytułu Prison Simulator w wersji na PC. Docelowo gra trafi do sprzedaży w Q3 2021 roku.

Baked Games coraz bliżej wejścia na NewConnect

– Złożenie Dokumentu Informacyjnego do GPW jest kolejnym krokiem przybliżającym nas do wejścia na NewConnect. Liczymy na debiut w pierwszej połowie tego roku, ale wszystko zależy od tego jak będzie przebiegał proces akceptacji Dokumentu przez GPW. Dołączenie do grona spółek publicznych to jedno z głównych założeń w realizacji strategii rozwoju naszej spółki – mówi Przemysław Bieniek, prezes zarządu Baked Games SA.

Te artykuły również Cię zainteresują
Obecnie Baked Games finalizuje prace nad swoim flagowym tytułem. Niebawem na rynek trafi prolog gry Prison Simulator, która od początku cieszy się dużym zainteresowaniem wśród graczy. Prison Simulator to największa produkcja z portfolio studia, której budżet wyniesie około 1 mln zł. – Finalizujemy produkcję prologu Prison Simulator. Zostanie on udostępniony graczom jeszcze w tym kwartale, premierę pełnej wersji gry planujemy na Q3 br. Tytuł zdobywa duże zainteresowanie, a wishlista systematycznie rośnie. Docelowo chcemy rozszerzyć dystrybucję symulatora o konsole Sony i Microsoft oraz wersję kompatybilną z goglami Virtual Reality komentuje Przemysław Bieniek, prezes zarządu Baked Games.

Prison Simulator to tytuł o rozbudowanej fabule i dialogach oraz wielu możliwych scenariuszach zakończenia. Gracz wcieli się w rolę strażnika fikcyjnego więźnia i stanie przed wyborem prawej służby lub nieuczciwych działań. Jego decyzje będą mieć wpływ na to, jak potoczy się scenariusz rozgrywki.
Demo gry z gatunku akcji studio zaprezentowało w grudniu 2020 podczas Festiwalu Poland & Friends. Celem wydarzenia było przedstawienie najlepszych produkcji z Polski i pozostałych krajów centralnej i wschodniej Europy. Organizatorem eventu była Fundacja Indie Games Polska.

Baked Games pracuje również nad innymi pre-produkcjami. W najbliższych miesiącach spółka planuje udostępnić dla odbiorców kilka trailerów swoich nowych projektów.

W celu dywersyfikacji działalności, oprócz produkcji gier, spółka zamierza prowadzić też działalność portowo-wydawniczą. Zarząd firmy zapewnia w ten sposób generowanie stałych przychodów ze sprzedaży i obniża ryzyko operacyjne prowadzonej działalności. Strategią studia jest produkcja jednego nisko lub średnio budżetowego projektu rocznie, o nakładzie w wysokości 300-500 tys. zł za jedną grę.

Większościowym akcjonariuszem spółki jest notowana na głównym parkiecie spółka PlayWay.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: mercator gpw | dax wykres | biomed lublin notowania | akcje pgnig cena aktualna | kurs akcji biomed lublin |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here