Naga MarketsLogo playwayBaked Games SA, producent i wydawca gier mobilnych i PC z grupy PlayWay, przygotowuje się do debiutu na rynku NewConnect. Spółka finalizuje prace nad Dokumentem Informacyjnym, który jeszcze w tym roku złoży do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Studio liczy na dołączenie do grona spółek publicznych w pierwszym półroczu 2021 roku. Już w grudniu na rynku pojawi się prolog flagowego projektu spółki – Prison Simulator. Pełna wersja gry będzie dostępna w pierwszej kolejności na PC, a docelowo także na konsole i platformy VR-owe.

Baked Games SA przygotowuje się do debiutu na rynku NewConnect

– Jesteśmy na etapie finalizacji Dokumentu Informacyjnego spółki, który chcemy złożyć do GPW jeszcze w tym roku. Liczymy, że dopuszczenie akcji Baked Games do obrotu na rynku NewConnect nastąpi w pierwszym półroczu 2021. Planujemy dynamiczny rozwój, mamy jasno określone plany biznesowe, które chcemy realizować jako spółka publiczna – informuje Przemysław Bieniek, członek Zarządu Baked Games SA. – Obecnie przygotowujemy się do premiery prologu Prison Simulator, naszego największego jak dotychczas projektu, z którym wiążemy duże nadzieje. Konferencje takie jak PAX Online, Tokyo Game Show, Steam Festival i stały kontakt z graczami, pokazują, że nasza gra cieszy się dużą popularnością. Już teraz znajduje się w zestawieniu TOP Wishlist platformy Steam – dodaje Bieniek.

Te artykuły również Cię zainteresują

Prolog Prison Simulator trafi na rynek w grudniu br. Projekt pozwoli graczom wcielić się w strażnika fikcyjnego więzienia zlokalizowanego w stanie Nebraska w USA. Jego zadaniem będzie przywrócenie porządku w podupadającej placówce karnej. – Rozgrywka przewiduje wiele możliwych scenariuszy, a ich przebieg i zakończenie zależą od podjętych podczas rozgrywki wyborów. Główny bohater może całkowicie poświęcić się misji postawienia więzienia na nogi lub skoncentrować się na własnym wzbogaceniu i w związku z tym rozpocząć nielegalną współpracę z gangami, czy też osadzonymi – tłumaczy Przemysław Bieniek.

Pełna wersja Prison Simulator będzie dostępna w wersji na PC w pierwszym półroczu 2021 roku. Docelowo ukaże się także na konsoli Sony i Microsoftu oraz w wersji kompatybilnej z goglami VR. Symulator oparty został na elementach technologii rozszerzonej rzeczywistości, dzięki której postacie za każdym razem zachowują się inaczej, co determinuje zaprogramowany kod.

– Chcemy uczestniczyć w budowaniu rynku wirtualnej rzeczywistości, ponieważ jest to pewnego rodzaju innowacja w sektorze gamingowym. Wykorzystanie technologii VR w grach ma ogromny potencjał. Biorąc pod uwagę charakter gry Prison Simulator oraz toczone w niej rozgrywki z perspektywy pierwszej osoby (FPP), jej odbiór w wersji na tę platformę może być bardzo pozytywny. Chcemy wykorzystać istniejącą na rynku niszę i zapewnić fanom wirtualnych rozgrywek zupełnie nowe doznania – mówi Przemysław Bieniek.

Model biznesowy Baked Games oparty jest na produkcji własnych tytułów oraz wydawaniu kilku gier rocznie. Obecnie w portfolio spółki znajduje się kilka, nieogłoszonych jeszcze, autorskich produkcji. Do końca pierwszego kwartału przyszłego roku, studio planuje prezentację pięciu pre-produkcji. W celu dywersyfikacji działalności studio będzie prowadzić także działalność portowo-wydawniczą. Zarząd spółki zapewnia w ten sposób generowanie stałych przychodów ze sprzedaży i obniża ryzyko operacyjne prowadzonej działalności w branży gier.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułPGE: Umowa na projekt przyłącza dla farmy wiatrowej Baltica-3 do końca roku
Następny artykułECC Games pozyskało 3 mln zł z prywatnej emisji akcji
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here