Naga MarketsBaked Games planuje wydanie pełnej wersji gry 'Prison Simulator' w II kw. 2021Baked Games, z grupy PlayWay, planuje wydanie pełnej wersji gry “Prison Simulator” w II kw. 2021 r., poinformował ISBtech prezes Przemysław Bieniek. Strategia rozwoju zakłada koncentrację na produkcji dwóch nisko- lub średnio- budżetowych gier rocznie, rozszerzaniu dostępności tytułów na wiele platform i debiut na NewConnect w I półroczu 2021 r.

W grudniu Baked Games wyda prolog ‘Prison Simulator’

“Już za kilka tygodni, w grudniu, wydamy prolog ‘Prison Simulator’. Wydanie pełnej wersji gry zakładamy w II kw. 2021 r. Po bardzo pozytywnym przejęciu dema gry, które było pokazane na Steam Autumn Festival, liczymy na równie dobre recenzje. Decyzja o realizacji prologu była dla nas od dłuższego czasu projektem, który chcemy zrealizować. Nie chcemy, aby gracze długo czekali, dlatego też dajemy im przedsmak gry, już teraz w grudniu. Pomysł na prolog pojawił się już pół roku temu, wzorując się na innych świetnych prologach gier z grupy PlayWay” – powiedział ISBtech Bieniek.

Te artykuły również Cię zainteresują
Spółka aktualnie przygotowuje się do wejścia na rynek NewConnect.

“Trwają prace nad naszym dokumentem informacyjnym. Chcemy go złożyć do GPW w ciągu miesiąca. Obecnie dokument jest jeszcze uzupełniany. Konsultujemy go z osobami z branży oraz doradcami finansowymi. Dołączenie do grona spółek publicznych jest dla nas bardzo ważne, pod względem rozpoznawalności Baked Games na arenie krajowej, jak i na rynkach zagranicznych. Ufam też, że debiut na rynku New Connect pozwoli nam zwiększyć wiarygodność spółki w oczach inwestorów, partnerów biznesowych i kontrahentów” – dodał prezes.

Jak zaznaczył, spółka ma finansowanie ze sprzedaży gier na Nintendo Switch. Wspiera grę “Car Mechanic Simulator 2018” i z tego projektu posiada także obecne finansowanie. Natomiast środki pieniężne na zakończenie gry “Prison Simulator” ma zapewnione z emisji akcji, która odbyła się w listopadzie 2019 roku. Z pozyskanego kapitału jest także w stanie tworzyć obecnie 5 nowych pre-produkcji, wymienił Bieniek.

Wskazał, że spółka – jako jedna z nielicznych – ma doświadczenie w tworzeniu gier na Apple TV, wykonała zlecenia m.in. dla Canal+.

“Produkcja naszych gier oparta jest na zróżnicowanej tematyce, od symulatorów po gry typu casual oraz produkcje akcji i RPG. Jednak najbliżej jest nam do tworzenia symulatorów. Nasza strategia rozwoju zakłada koncentrację na produkcji dwóch nisko- lub średniobudżetowych gier rocznie, rozszerzaniu dostępności tytułów na platformy gier, w tym Nintendo Switch i Steam, aż po konsole PlayStation oraz Xbox, a także stopniowe zwiększanie zespołu i pozyskiwanie do współpracy zespołów zewnętrznych” – podsumował Bieniek.

Baked Games to działające od 2015 roku studio gamingowe z Czeladzi. Model biznesowy spółki oparty jest na produkcji własnych tytułów oraz wydawaniu kilku gier rocznie. Baked Games współpracuje z grupą PlayWay.

Autor: Sebastian GawłowskiConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here