Naga Markets

Baked Games: CEO spółki odpowiedział na pytania inwestorówCzat inwestorski Baked Games był okazją dla inwestorów do zadania pytań samemu prezesowi spółki. Zapraszamy Państwa do obejrzenia nagrania z rozmowy z CEO, Przemysławem Bieńkiem.Czat inwestorski Baked Games

Baked Games to notowana na warszawskim parkiecie spółka zajmująca się produkcją gier. Głównym tytułem spółki jest obecnie Prison Simulator. To gra typu FPS, która kładzie duży nacisk na fabułę, co odróżnia ją od konkurencyjnych tytułów. W grze gracz wciela się w strażnika więziennego, który podejmuje trudne decyzje związane z pilnowaniem zdeprawowanych więźniów.

Spółka powstała w 2015 roku, a na giełdzie zadebiutowała sześć lat później. Jako pasjonaci nowych technologii i gier założyciele chcieli wprowadzić na rynek produkcje, które podbiłyby serca fanów komputerowych rozgrywek.

Spółka poinformowała niedawno o stworzeniu nowego trybu do gry Prison Simulator, dostępnego w formie update.

Tworzymy nowy tryb dla Prison Simulator. Jest to związane z tym, że będziemy promować go na głównej stronie Steam. Ponieważ robimy to wspólnie ze Steam, postanowiliśmy dla naszych mocnych fanów, graczy, kolejny tryb w grze: za darmo. Gracze są z tego zadowoleni. – stwierdził prezes Baked Games.

– Cały czas inwestujemy w graczy, a to zwróci się w kolejnych produkcjach. – podkreślił prezes Przemysław Bieniek.

Wyniki finansowe Bakes Games – komentarz prezesa spółki

Rezultaty finansowe Baked Games w III kwartale tego roku skomentował prezes spółki:

XTB

Oceniam III kwartał bardzo optymistycznie. Przy tworzeniu firmy moją zasadą było to, żeby zostawało więcej pieniędzy, niż bym wydawał. Skupiliśmy się na tym, by inwestować w zespół oraz w jakość software’ową. Sprzedaż jest na bardzo zaspokajającym poziomie, a jeszcze nie pokazaliśmy wszystkiego. Do lipca mieliśmy przychody na poziomie 1,1 mln zł, z czego zysku jest 600 tys. zł. Mamy sporo pieniędzy na koncie, więc jesteśmy zabezpieczeni w celu realizacji kilku projektów na raz i pracować z zespołami zewnętrznymi, ponieważ wszystkiego nie jesteśmy w stanie zrobić. – stwierdził Przemysław Bieniek, CEO Baked Games S.A.

TradingView Chart
Kurs akcji Baked Games. Źródło: tradingview.com

Plany Baked Games na resztę roku

CEO Baked Games przedstawił także swoje plany na IV kwartał 2022 roku.

– Poza “Prison Simulator”, dwa nasze główne produkty to “Alaska Gold Fever” oraz “Plow the Snow!”. Na tym się skupiamy. Planujemy także DLC dla “Prison Simulator”, ponieważ widzimy w nim duży potencjał. Na podstawie tego DLC będziemy widzieć co dalej. – skomentował prezes Baked Games.

Na więcej pytań, także od widzów i inwestorów, prezes Baked Games odpowiedział w nagraniu opublikowanym na platformie YouTube.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here