Naga MarketsKurs funta (GBP/USD) w górę. Bailey (BoE): QE może zapobiec nieuzasadnionemu zaostrzeniu warunków finansowych
Andrew Bailey, szef BoE

Gubernator Banku Anglii (BoE) Andrew Bailey przemawiał dziś na konferencji TheCityUK. Jak zauważył, zarówno pandemia koronawirusa, jak i proces ustanawiania przyszłych stosunków z UE zwiększyły niepewność. Pomoc w tej trudnej sytuacji może stanowić program skupu aktywów (QE).

  • Wiadomości o szczepionkach obniżają poziom niepewności
  • QE może zapobiec zaostrzeniu warunków finansowych
  • Notowania funta zyskują kolejny dzień z rzędu

Pomocne luzowanie ilościowe

Bailey mówił na konferencji o optymistycznych wiadomościach związanych ze szczepionkami przeciw Covid-19. Jego zdaniem, informacje te odegrają kluczową rolę w obniżaniu poziomu niepewności.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz też: Wyznaczanie wsparcia oporu powinno być łatwe. Te kroki Ci w tym pomogą

Jeśli jednak wpływ pandemii na gospodarkę będzie się utrzymywać możliwe, że będzie wymagało to relokacji siły roboczej i kapitału, a ta może być mniej lub bardziej kosztowna –  powiedział szef BoE.

Według Baileya, luzowanie ilościowe (QE) w takiej chwili może zapobiec nieuzasadnionemu zaostrzeniu warunków finansowych.

– Potrzebne będzie większe finansowanie, aby zapewnić przetrwanie rentownych przedsiębiorstw i sfinansować potrzebę inwestycji. Musimy zapewnić, że zostanie to zrobione bez nadmiernej dźwigni – mówił Bailey.

Kurs funta zyskuje ponad 0,43 proc.

Notowania funta szterlinga w relacji do dolara zyskują 0,43 proc. i wzniosły się ponad wczorajsze maksima. Najbliższy cel dla wzrostów stanowić może teraz szczyt z minionej środy przy 1,3315.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.

Wsparcie na parze walutowej GBP/USD pozostaje w obrębie poziomu 1,3150. W roli dynamicznego wsparcia na tym instrumencie dobrze spisuje się także 100-dniowa średnia widoczna na powyższym wykresie dziennym.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here