Naga MarketsBailey (BoE): Niezależność banku centralnego jest kluczowa w walce ze skutkami koronawirusa
Andrew Bailey, szef BoE

Gubernator Banku Anglii (BoE) Andrew Bailey powiedział, że niezależność banków centralnych nie została osłabiona przez ich koordynację z rządami w celu pomocy gospodarkom w tegorocznej walce ze skutkami koronawirusa. Ryzyka gospodarcze dla Wielkiej Brytanii wciąż są obecne, dodał.

  • Banki centralne były podejrzewane o finansowanie rządów
  • Gubernator BoE utrzymuje, że niezależność banku centralnego jest kluczowa
  • Wciąż obecne jest poważne ryzyko dla gospodarki

Bank Anglii dalej niezależny, twierdzi Bailey

Nadzwyczajny bodziec polityki pieniężnej obniżył rentowności obligacji skarbowych i pomógł rządom sfinansować ogromne wydatki na pomoc dla przedsiębiorstw i pracowników. Doprowadziło to do oskarżeń o finansowanie ze środków monetarnych lub bezpośrednie finansowanie rządów przez banki centralne, czemu Bailey wcześniej zaprzeczał.

Zobacz też: Test strategii Puria na wybicie średnich kroczących

– Niezależność banku centralnego jest kluczowa – powiedział Bailey na internetowym seminarium grupy G-30. Szef Banku Anglii powiedział również, że niezależność była kluczowym elementem sukcesu działań polityki pieniężnej na rynkach w tym roku.

– Nie sądzę, abyśmy mogli osiągnąć sukces w takim tempie i  tak szybko, jak to zrobiliśmy, starając się obniżyć stopy na różnych krzywych i zrobić to bez premii za ryzyko, gdyby pojawiły się jakiekolwiek wątpliwości co do naszej niezależności – powiedział.

Ponadto, Bailey zauważył, że „poważne ryzyko” dla gospodarki Wielkiej Brytanii jest nadal obecne w obliczu nowych skoków liczby zakażeń koronawirusem, które wymuszają wprowadzenie nowych środków ograniczających.

– Działamy na bezprecedensowym poziomie niepewności gospodarczej – mówił Bailey. Podkreślił on także, iż brytyjska gospodarka skurczy się o 10 proc. w trzecim kwartale w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego.

Kurs funta rośnie o 0,46 proc.

Funt zaczyna nowy tydzień do silnego wzrostu. W stosunku do franka szwajcarskiego GBP zyskuje 0,46 proc. i ponownie kieruje się do strefy oporu w obrębie 1,9000 CHF.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.

Notowania GBP/CHF już niemal miesiąc pozostają uwięzione w konsolidacji między wspomnianą wyżej strefą oporu, a wsparciem w pobliżu 1,1770.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here