Naga Markets
Chiński gigant internetowy Baidu ogłosił kolejny krok w drodze do integracji technologii blockchain. Opracował formę protokołu, która zmniejsza konsumpcję energii elektrycznej wykorzystywaną przez kopalnie, tak wynika z doniesień opublikowanych 3 czerwca przez China News Weekly.

Rozwiązanie zostało nazwane „Super Chain”. Główny badacz działu Blockchain w Baidu Xiao Wei ogłosił opracowanie protokołu podczas konferencji prasowej, która miała miejsce w weekend. Ruch ten jest najnowszym etapem z serii bezpośrednich eksperymentów związanych z kryptowalutami. Spółka uruchomiła w tym roku rozwiązanie Blockchain-as-a-Service (Baas), czyli oferowanie tej technologii jako usługi.

Super Chain stosuje rozwiązania pozwalające rozwiązać obecny problem dużej konsumpcji elektryczności. Wei wyjaśnił, że nowa technologia jest kompatybilna z systemem Bitcoin i Ethereum. Baidu już wcześniej opublikował jedną usługę w ramach swojego programu BaaS. Była to ogłoszona w kwietniu platforma pozwalająca zarządzać prawami autorskimi do zdjęć znajdujących się w sieci.

Rozwój inicjatyw związanych z kryptowalutami i technologią blockchain jest coraz szybszy w Chinach. Wszystko dzięki coraz bardziej pozytywnemu wsparciu ze strony państwa z prezydentem na czele. W zeszłym miesiącu Pekin ogłosił, że nowe standardy dotyczące traktowania branży zostaną wprowadzone do końca 2019 roku.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here