Naga MarketsChiński gigant internetowy Baidu ogłosił kolejny krok w drodze do integracji technologii blockchain. Opracował formę protokołu, która zmniejsza konsumpcję energii elektrycznej wykorzystywaną przez kopalnie, tak wynika z doniesień opublikowanych 3 czerwca przez China News Weekly.

Rozwiązanie zostało nazwane „Super Chain”. Główny badacz działu Blockchain w Baidu Xiao Wei ogłosił opracowanie protokołu podczas konferencji prasowej, która miała miejsce w weekend. Ruch ten jest najnowszym etapem z serii bezpośrednich eksperymentów związanych z kryptowalutami. Spółka uruchomiła w tym roku rozwiązanie Blockchain-as-a-Service (Baas), czyli oferowanie tej technologii jako usługi.

Super Chain stosuje rozwiązania pozwalające rozwiązać obecny problem dużej konsumpcji elektryczności. Wei wyjaśnił, że nowa technologia jest kompatybilna z systemem Bitcoin i Ethereum. Baidu już wcześniej opublikował jedną usługę w ramach swojego programu BaaS. Była to ogłoszona w kwietniu platforma pozwalająca zarządzać prawami autorskimi do zdjęć znajdujących się w sieci.

Rozwój inicjatyw związanych z kryptowalutami i technologią blockchain jest coraz szybszy w Chinach. Wszystko dzięki coraz bardziej pozytywnemu wsparciu ze strony państwa z prezydentem na czele. W zeszłym miesiącu Pekin ogłosił, że nowe standardy dotyczące traktowania branży zostaną wprowadzone do końca 2019 roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here