Naga MarketsBaidu: Chińskie Google podało wyniki kwartalne, akcje na NASDAQ silnie w góręChiński gigant usług internetowych osiągnął przychody mniejsze o 7% w I kw. 2020 r. Spółka jest chińskim odpowiednikiem Google i zajmuje się m.in. obsługą wyszukiwarek internetowych, przechowywaniem danych w chmurze i streamingiem. Zasadniczym źródłem dochodu są reklamy – biznes, który ucierpiał w związku z pandemią Covid-19.

  • Notowania Baidu na NASDAQ skoczyły o 7,7% pod koniec poniedziałkowej sesji.
  • W handlu pozasesyjnym kurs wzrósł o kolejne 8%.
  • Baidu prognozuje istotny wzrost przychodów w II kw. 2020 r.

Baidu: większe przychody ze streamingu, mniejsze z wyszukiwarek

Specjalizująca się w usługach internetowych spółka osiągnęła 6 mln. dol. zysku w I kw. 2020 r., podczas gdy przychody spadły o 7% do 3,18 mld dol. względem analogicznego okresu rok wcześniej, co jest wynikiem minimalnie lepszym niż oczekiwany. Zysk na akcję chińskiej firmy notowanej na NASDAQ za pomocą kwitów depozytowych wyniósł 1,25 dol.

Motorem wzrostu w I kw. 2020 r. Były zdecydowanie ograniczenia związane z pandemią Covid-19, która przeniosła aktywność ludzi do świata on-line. Liczba aktywnych użytkowników Baidu App wzrosła w marcu o 22% do 222 mln, a portalu iQIYI, platformy streamingowej Baidu podobnej do Netflixa, o 23% do 118,9 mln. Co zaskakujące, przychody Baidu z sektora wyszukiwań, wiadomości i aplikacji do obsługi filmików spadły 19% w I kw. 2020 r.

CMC
Hit inwestycyjny - koszyki akcji. Zwiększona ekspozycja. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

Zobacz również: LPP wybrało Google jako strategicznego partnera cyfrowego

Ogłoszenie dobrych wyników finansowych spółki odbiło się na notowaniach. Kurs Baidu na NASDAQ wystrzelił pod koniec poniedziałkowej sesji o 7,7% do 107,59 dol., a notowania pozasesyjne dodały kolejne 8,19%.

Baidu Inc. notuje przychody mniejsze o 7% w I kw. 2020 r., ale notowania rosną aż o ponad 15%.
Notowania Baidu Inc. na NASDAQ. Źródło: tradingview.com

W II kw. Baidu oczekuje przychodów w przedziale od 3,5 do 3,9 mld dol.. Analitycy rynkowi zdają się zgadzać z przedstawicielami spółki internetowej, oczekując 3,62 mld dol.

-Wraz z opanowaniem pandemii w Chinach, aktywność offline odzyskuje swoje znaczenie i Baidu jest gotowe, by zyskać na ponownym uruchomieniu chińskiej gospodarki – zaznaczył Robin Lu, CEO i założyciel Baidu.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here