Naga MarketsBahamy wprowadzą swoją walutę cyfrową. Po pilotażu tzw. Sand Dollara na wyspach Exuma i Abaco, który miał miejsce pod koniec ubiegłego roku, bank centralny wprowadzi tam na rynek swoją e-walutę na terenie całego kraju. Ma mieć to miejsce jużw październiku. Urzędnicy twierdzą, że ułatwi to płatności cyfrowe, zwłaszcza na odległych wyspach, które odgrywają kluczową rolę w gospodarce zależnej od turystyki.

  • Bahamy wprowadzą swoją e-walutę.
  • Emisja będzie miała miejsce jesienią 2020 r.

Bahamy z nową walutą

Wiadomo, że na rynku pojawi się 48 000 Sand Dollarów, wycenianych w stosunku 1 do 1 ze zwykłym dolarem bahamskim, który jest powiązany z dolarem z USA.

– Wielu mieszkańców tych bardziej oddalonych wysp nie ma dostępu do infrastruktury płatności cyfrowych ani infrastruktury bankowej – powiedział Bloombergowi Chaozhen Chen, zastępca dyrektora eSolutions w Banku Centralnym Bahamów. – Naprawdę musieliśmy dostosować nasz wysiłek i rozwiązania do tego, czego potrzebujemy jako suwerenny naród.

Waluta cyfrowa banku centralnego to oczywiście nie coś na miarę bitcoina. To waluta fiat, która po prostu nie ma swoich odpowiedników w banknotach czy monetach.

Jak to działa?

Wiadomo, że gdy system będzie już gotowy i uruchomiony, posiadacze będą mogli używać swoich telefonów komórkowych do przeprowadzania transakcji między osobami lub firmami – nawet gdy urządzenia będą offline. W przypadku konsumentów, którzy już korzystają z systemów płatności mobilnych, wrażenia mogą tylko nieznacznie się różnić.

Twórcy twierdzą jednak, że Sand Dollar sprawia, że ​​proces rozliczenia jest znacznie prostszy.

Handel jest [dziś] łatwy, ale rozliczenie jest trudne – powiedział Keith Davies, dyrektor generalny Kanoo, jednego z bahamskich firm pilotujących projekt Sand Dollara. W przeciwieństwie do konwencjonalnych transakcji, raz dokonany przelew Sand Dollara „jest ostateczny i nieodwołalny, ponieważ jest to waluta fiducjarna”, powiedział. Dodał, że “to jest istota [nowego] systemu rozliczeń”.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here